Koszykarze KSK Ciech Noteć Inowrocław nadal niepokonani. W sobotę mecz z Arką o pozycję lidera

Jan Szczutkowski
Jakub Kondraciuk (z prawej), były gracz toruńskiego klubu walnie przyczynił się do zwycięstwa Noteci KRZYSZTOF DRACULSKI
Do ostatnich sekund ważyły się losy środowego meczu koszykówki o mistrzostwo II ligi pomiędzy AZS UMK Toruń a KSK Ciech Noteć. Wygrali inowrocławianie 74:73 (16:19,24:18,18:22,16:14).

Dobra passa KSK Ciech Noteć Inowrocław

Punkty zdobyli: Jakub Kondraciuk 21 (w poprzednim sezonie bronił barw AZS UMK), Patryk Bielecki 13, Mikołaj Grod 12, Marcin Majer 8, Aleksander Filipiak 8, Tomasz Kretkowski 6, Mateusz Stańczuk 4, Mateusz Marciniak 2. Najwięcej punktów dla AZS zdobyli: Krystian Maćkiewicz 20, Paweł Sowiński 18, Szymon Jańczak 14.

O wyrównanym przebiegu rywalizacji świadczą wyniki, m.in. po trzech kwartach akademicy prowadzili 59:58, zaś w czwartej kwarcie 71:67 i w 38 min. jeszcze 73:68. Byli więc blisko sukcesu.

Tymczasem w ostatnich dwóch minutach tylko goście za sprawą rzutów Groda, Bieleckiego ("trójka"), Kondraciuka i Filipiaka (20 sek. przed końcem) przesądzili losy spotkania na swoją korzyść. To była piąta z kolei wygrana Noteci.

W sobotę Noteć rozegra mecz z Arką (godz. 19) w hali na Rąbinie.

Jego wynik zadecyduje czy podopieczni Piotra Wiśniewskiego utrzymają pierwsze miejsce w tabeli.

Dodajmy jeszcze, że w środowych spotkaniach uzyskano wyniki: AMW Asseco Arka II Gdynia - AZS Politechnika Gdańsk 67:59, Pyra Szkoła Gortata Poznań - MKK Gniezno 75:95 (MKK nadal bez porażki, ale ma mecz mniej rozegrany niż Noteć), Tarnovia Tarnowo Podgórne - Sokół Międzychód 87:58.