Koszykarze Noteci Inowrocław ulegli graczom z Prudnika

Maciej Drabikowski
Dominik Fijałkowski
KSK Noteć Inowrocław przegrała po raz pierwszy we własnej hali w rozgrywkach pierwszej ligi. Uległa Meritumkredyt Pogoni Prudnik.

KSK NOTEĆ - POGOŃ 68:78
Kwarty: 21:17, 13:23, 15:29, 19:9

KSK NOTEĆ: Adamczewski 17 (2) i 7 zb., Grod 12 i 8 zb., Kowalewski 10 i 5 zb., Pochocki 3, Maciejewski 0, 4 as., 3 zb. oraz Kwiatkowski 18 (3) i 4 as., Wierzbicki 6 i 3 zb., Sroczyński 2 i 3 zb., Lisewski 0.
POGOŃ: Mordzak 20 (4), 6 zb., 3 as., Nowakowski 14 i 5 zb., Prostak 10, 8 zb., 7 as., 3 prz., Mroczek-Truskowski 10 (2) i 4 zb., Bogdanowicz 5 (1) i 6 zb. oraz Nowerski 14 i 10 zb., N. Kujon 5 (1), Bartkowiak 0, Braszka 0, Krawiec 0.

Kujawskim koszykarzom nie udało się wygrać po raz piąty z rzędu w hali na Rąbinie. Wydawało się, że po niespodziewanym zwycięstwie w Łańcucie, będą w stanie pokonać kolejnych wyżej notowanych przeciwników.

Inowrocławianie nawet dobrze rozpoczęli mecz. Prowadzili w 1. kwarcie 11:4, 16:8, 20:14. Stracili je w 18. minucie (34:34). Od tego momentu - kolejny fragment - przegrali aż 14:31. Potyczka została więc rozstrzygnięta już po trzech kwartach (46:65).

Dawid Adamczewski (7/15 z gry) miał w ataku za małe wsparcie ze strony kolegów. Koszykarze z Prudnika zdominowali walkę na deskach (44:37). Mieli też mniej strat od zawodników Noteci (13:16). Świetnie grą Pogoni kierowali Tomasz Prostak i Grzegorz Mordzak (były gracz Sportino).

W sobotę inowrocławianie zagrają w Radomiu z rezerwami Rosy (godz. 13).