KSK Noteć Inowrocław spadła do drugiej ligi

Maciej Drabikowski
Magdalena Pindel
Koszykarze Noteci Inowrocław ulegli Zetkamie Doralowy Nysie Kłodzko 1:3 w rywalizacji w fazie play out pierwszej ligi. W czwartym meczu walki do trzech zwycięstw przegrali wyraźnie w Kłodzku.

NYSA - KSK NOTEĆ 93:79
Kwarty: 20:18, 16:18, 21:13, 36:30

NYSA: Wojciechowski 25 (3), Kasiński 13 (1), Kowalski 13 (3), Bluma 10 (1), Lipiński 7 oraz Sanny 16 (1), Weiss 4, Muskała 3 (1), Kliniewski 2, Rogalewski 0.

KSK NOTEĆ: Grod 25 (1), Maciejewski 16 (1), Wierzbicki 11 (2), Lisewski 9, Sroczyński 3 oraz Adamczewski 5 (1), Bielecki 3 (1), Jaśtak 3 (1), Szczepanik 3, Kucharski 1, Rzosiński 0.

Inowrocławianie wspaniale spisali się w sobotnim spotkaniu w Kłodzku. Dziś już nie byli w stanie zagrać tak skutecznie. Trafili zaledwie 25 z 64 rzutów.

Po pierwszej połowie był remis 36:36. Niestety, nasi koszykarze fatalnie rozpoczęli drugą połowę 36:49. Nie zdołali odrobić strat. W przyszłym sezonie zagrają w drugiej lidze.

Obok Noteci z pierwszej ligi spadły zespoły z Radomia i Krakowa.