KSK Noteć Inowrocław wygrała z AZS AGH Kraków

Maciej Drabikowski
Dominik Fijałkowski
Koszykarze KSK Noteć Inowrocław pokonali AZS AGH Kraków w inauguracyjnym spotkaniu pierwszej ligi. Zwycięstwo dał rzut Marcina Kowalewskiego na 11 sekund przed końcową syreną.

KSK NOTEĆ - AZS AGH 74:73 (15:23, 13:18, 25:16, 21:16)

KSK NOTEĆ**: Pochocki 23 (3), Kowalewski 17 (2), Adamczewski 7 (1), Maciejewski 6, Lisewski 5 oraz Grod 8 (1), Wierzbicki 6 (2), Sroczyński 2.

AZS AGH: Wróbel 19 (4), Szumełda-Krzycki 14, Kalinowski 12 (2), Maj 11 (1), Wasyl 2 oraz Zych 11, Borówka 4, Pawlak 0, Krawczyk 0, Podworski 0, Zgłobicki 0.

Kujawianie źle rozpoczęli mecz. W pierwszej połowie nie prowadzili ani przez moment. Po 20. minutach przegrywali 28:41. Słabo w tym okresie spisywali się w obronie. Nie potrafili zatrzymać Bartosza Wróbla, który przed przerwą zdobył 16 punktów.

W trzeciej kwarcie rzucili się do odrabiania strat. Pierwsze siedem minut po zmianie stron wygrali 22:7 i objęli prowadzenie 50:48. Po trzech kwartach przegrywali jednak 53:57.

W ostatniej odsłonie prowadzenie zmieniało się wiele razy. Kluczowe okazały się trzy ostatnie minuty. Od stanu 64:69 gracze Noteci zdobyli 8 punktów z rzędu (72:69) po trafieniach Dawida Adamczewskiego, Bartosza Pochockiego i Marcina Kowalewskiego.

Akademicy z Krakowa nie odpuszczali. Po udanych akcjach Marka Szumełdy-Krzyckiego i Macieja Maja znów wyszli na prowadzenie (72:73).

Presję wytrzymał Kowalewski, który na 11 sekund przed końcem czwartej kwarty - po asyście Kamila Maciejewskiego - skierował piłkę do kosza (74:73). Goście nie byli już w stanie odpowiedzieć.

Inne wyniki 1. kolejki: Astoria Bydgoszcz - Polonia Leszno 76:80, Pogoń Prudnik - ACK UTH Rosa Radom 75:70, SKK Siedlce - Doral Nysa Kłodzko 65:61.