Medale inowrocławskich karateków w Berlinie [zdjęcia]

Zawodnicy Inowrocławskiego Klubu Sportowego Karate walczyli w dwóch międzynarodowych imprezach.

Berlin

W turnieju Berlin Open rywalizowało 900 sportowców z 127 klubów i 32 krajów. Podopieczni Arkadiusza Padniewskiego zdobyli trzy medale.

Marta Dzielak wywalczyła srebro w gronie seniorek w wadze do 55 kilogramów. Anna Urbańska sięgnęła po brąz wśród zawodniczek do lat 14 w wadze powyżej 49 kg. Natomiast Jakub Sitko był trzeci w zmaganiach do lat 16 w wadze do 63 kg.

Piąte miejsca uzyskała Natalia Sender - w gronie juniorek w wadze powyżej 59 kg i w formule open.

Bratysława

W 40. edycji Grand Prix Slovakia startowało aż 1600 karateków z 32 krajów. W tym gronie była czołówka rankingu WKF, wielu mistrzów świata i Europy.

Katarzyna Kosiak, Marian Kerner i Bartłomiej Strawa z IKSK nie zdobyli medalu, ale zdobyli cenne doświadczenie. W Bratysławie z naszymi zawodnikami był trener Lucjan Skowroński.