Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Mieszkanka powiatu inowrocławskiego oszukana na kryptowaluty

(szym)
Oszust sprawił, że mieszkanka powiatu inowrocławskiego straciła pieniądze.
Oszust sprawił, że mieszkanka powiatu inowrocławskiego straciła pieniądze. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne
Kobieta straciła dużą kwotę pieniędzy. Policjanci ostrzegają przed oszustami.

- Inowrocławska policja prowadzi postępowanie dotyczące oszustwa. 44-letnia mieszkanka powiatu inowrocławskiego uwierzyła w szybki zysk i gdy wykonała polecenia rozmówcy dotyczące przelewów, straciła bardzo dużą kwotę - informuje asp. szt. Izabella Drobniecka. oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Inowrocławiu.

Tak działają oszuści!

Jeżeli chodzi o działanie metoda na kryptowaluty, oszuści najpierw kontaktują się z wybraną ofiarą telefonicznie, albo przez portal społecznościowy. Zachęcają do pomnożenia swych oszczędności.

- Rozmówca umiejętnie prowadzi rozmowę tak, by wzbudzić w kimś zaufanie i przekonać do wpłaty najpierw małej zaliczki. Od razu też prezentuje szybkie zyski. Ofiara zachęcona tym, inwestuje kolejne oszczędności, często już o wyższych kwotach. Finał jest taki, że pokrzywdzeni tracą po kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Dzieje się tak, bo sprawcom na przykład udało się osiągnąć dostęp zdalny do pulpitu ofiary i dzięki temu do konta bankowego - dodaje rzecznik inowrocławskiej policji.

Zasady bezpiecznych transakcji w internecie:

  • Za każdym razem, gdy proszeni jesteśmy o wykonanie transakcji z naszego rachunku bankowego, przekazanie danych służących do logowania na konto bądź gotówki nieznanej nam osobiście osobie, jest to potencjalne oszustwo i wówczas należy bezwzględnie starać się zweryfikować wiarygodność osoby, która do nas dzwoni, albo kontaktuje się z nami w inny sposób - poprzez SMS, komunikator internetowy czy pocztę elektroniczną. Warto dwa razy zastanowić się i dokładnie wszystko sprawdzić przed wykonaniem czynności zleconej nam przez głos w słuchawce, aby nie stracić życiowych oszczędności.
  • Pod żadnym pozorem nie przekazujmy jakiejkolwiek osobie, co do tożsamości której nie jesteśmy stuprocentowo pewni, loginu i hasła do bankowości internetowej oraz danych karty płatniczej. Są to informacje poufne i powinny być tylko w posiadaniu ich użytkownika. Nikt nie ma prawa wymagać od nas ich podania. Prawdziwy przedstawiciel banku nigdy o to nie zapyta.
  • Nawet jeśli zostaliśmy poinformowani o potencjalnym zagrożeniu np. ataku hakerów na nasze konto bankowe, należy spokojnie przemyśleć, czy środki zgromadzone na rachunku naprawdę mogą być w niebezpieczeństwie, czy może rozmowa prowadzona jest z oszustem. Musimy zawsze mieć świadomość, że wyświetlony numer telefonu lub nazwa banku nie są gwarancją, że rozmawiamy z prawdziwym przedstawicielem tej instytucji.
od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Mieszkanka powiatu inowrocławskiego oszukana na kryptowaluty - Inowrocław Nasze Miasto

Wróć na inowroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto