Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Niepełnosprawni artyści już szkolą głosy w Ciechocinku pod okiem fundacji Pro Omnibus [zdjęcia]

Magdalena Wróbel
Wizyta ukraińskich samorządowców w Parku Solankowym w Inowrocławiu [zdjęcia]

Relacja wideo z Mistrzostw Polski w rzucie podkową w Pogórzynie:
Wizyta ukraińskich samorządowców w Parku Solankowym w Inowrocławiu [zdjęcia] Relacja wideo z Mistrzostw Polski w rzucie podkową w Pogórzynie: M. Wróbel
W Ciechocinku rozpoczęły się “Impresje Artystyczne” czyli Międzynarodowy Festiwal Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej. Impreza potrwa do 30 lipca. Jej organizatorem jest fundacja Pro Omnibus.

“Impresje Artystyczne” odbywają się od 1996 roku, pierwotnie organizowała je śp. Grażyna Świtała, a od 2002 roku robi to Fundacja Pro Omnibus.

Koncerty odbędą się w dniach: 25 lipca w Toruniu oraz 26,27,28 i 29 lipca w Ciechocinku. 28 lipca odbędzie się Koncert Galowy.

Festiwal to nie tylko seria koncertów, wcześniej odbywają się żmudne warsztaty muzyczne dla zakwalifikowanej, 50-cio osobowej grupy młodzieży. Warsztaty przeprowadzane są przez profesjonalnych instruktorów Aleksandrę Stano, Paulinę Brzozowską, Ewelinę Kordy, Klaudynę Szewczyk, Bartosza Jaśkowska, Piotra Brodzińskiego.

Młodzież podczas koncertów występuje na profesjonalnej scenie, z profesjonalnym nagłośnieniem i z "żywą" orkiestrą z którą wcześniej odbywa się serię prób i nagranie zawodowego podkładu muzycznego do każdej z wykonywanych piosenek. Aby każdy młody człowiek miał swoje nagranie do ćwiczeń w wolnym czasie.

Festiwal Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej to czas wytężonej pracy dla pięćdziesiątki uczestników, jak i ich rodziców. Wszystko na Festiwalu ma swój czas i swoje miejsce jest czas ciężkiej pracy czyli szkolenia głosu, uczenia się interpretacji oraz czas odpoczynku i zabawy. Wszystko razem tworzy niezwykły czas, pełen pozytywnych emocji dla wszystkich którzy są powiązani z Festiwalem.

Konkurs wokalny odbędzie się w dwóch kategoriach do 16 lat i do 25 lat. I przeprowadzony zostanie w dwóch dniach koncertowych.

Podczas warsztatów uczestnicy będą doskonalić swoją technikę śpiewu, poszerzać skalę głosu, pracować nad dykcją. Ważnym aspektem tych szkoleń jest możliwość pracy nad właściwą interpretacją piosenek z fachową i wyszkoloną kadrą. Równie ważnym elementem projektu jest integracja uczestników.

Warto zwrócić uwagę, że i koncerty i część warsztatowa jest otwarta dla publiczności. Więc każdy może się przekonać, że to co słyszymy na scenie wcale nie różni się od rzeczywistości. A młodzi wykonawcy poradzą sobie zawsze. A muzyczne doznania są niesamowite.

Po wszelkie szczegóły warto odwiedzić stronę fundacji Fundacja.org
Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje Gazeta Pomorska.

POLECAMY:

Wizyta ukraińskich samorządowców w Parku Solankowym w Inowrocławiu [zdjęcia]

Relacja wideo z Mistrzostw Polski w rzucie podkową w Pogórzynie:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie tylko o niedźwiedziach, które mieszkały w minizoo w Lesznie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na inowroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto