Noteć Inowrocław przegrała w Rydzynie z Polonią Leszno

Maciej Drabikowski
Podopieczni Łukasza Żytki ponieśli trzecią wyjazdową porażkę
Podopieczni Łukasza Żytki ponieśli trzecią wyjazdową porażkę Dominik Fijałkowski
Trzeciej wyjazdowej porażki w pierwszej lidze doznali gracze Noteci. W Rydzynie przegrali z beniaminkiem rozgrywek Jamalexem Polonią 1912 Leszno.

POLONIA - NOTEĆ 79:67 (18:24, 20:10, 28:17, 13:16)

POLONIA: Koelner 23 (5), Rostalski 9 (1), Sanny 7, Milczyński 7, Sirijatowicz 5 (1) oraz Stępień 15 (2), Kiwilsza 12, Brenk 1, Trubacz 0, Krówczyński 0.
NOTEĆ: Pochocki 15, Kowalewski 10 (1), Adamczewski 9 (1), Lisewski 6, Maciejewski 4 oraz Grod 16 (2), Kwiatkowski 5 (1), Sroczyński 2, Wierzbicki 0, Jaśtak 0, Szczepanik 0.

Kujawianie wcześniej byli słabsi od rywali w Poznaniu i Warszawie. Dobrze rozpoczęli mecz w Rydzynie. Prowadzili po 1. kwarcie 24:18. Kolejne 20 minut przegrali jednak aż 27:48. Popełnili w sumie aż 20 strat.

Ponownie nieskuteczni byli snajperzy Noteci Marcin Kowalewski (2/12 z gry) i Dawid Adamczewski (4/10 z gry).
Na wyróżnienie zasłużyli jedynie Mikołaj Grod (6/9 z gry) i Bartosz Pochocki (6/12 za 2).

Inowrocławianie spadli na 10. miejsce w tabeli. W niedzielę o godz. 18 w hali OSiR na Rąbinie (bilans 2:3) podejmują SKK Siedlce (3:2).

Pozostałe mecze

ACK UTH Rosa Radom - GKS Tychy 64:75, Spójnia Stargard - Astoria Bydgoszcz 87:77, Kotwica Kołobrzeg - Biofarm Basket Poznań 61:58, Max Elektro Sokół Łańcut - AZS AGH Kraków 88:72, GTK Gliwice - Znicz Basket Pruszków 85:64, Pogoń Prudnik - Zetkama Doral Nysa Kłodzko 96:70, SKK Siedlce - Legia Warszawa 62:80.