Noteć przegrała w Gliwicach, zwycięstwo Domino

Maciej Drabikowski
Dominik Fijałkowski
Inowrocławscy koszykarze walczyli ze zmiennym szczęściem. KSK Noteć uległa na wyjeździe GTK Gliwice. Natomiast Domino - dzięki świetnej postawie w drugiej połowie - pokonało Biofarm Basket Suchy Las.

GTK - NOTEĆ 92:84
Kwarty: 20:20, 32:22, 19:21, 21:21

GTK GLIWICE: Salamonik 28 (3) i 8 zb., Zmarlak 18 (1) i 3 zb., Radwański 16 (2) i 5 zb., Pieloch 11 (2), A. Filipiak 9 (2), 6 as., 5 prz., Ratajczak 6, Jędrzejewski 4, Dziemba 0, Podulka 0, Weselak 0.
KSK NOTEĆ: Pochocki 24 (2) i 7 zb., 3 as., Grod 17 (2) i 4 zb., Kowalewski 14, Kwiatkowski 11 (1), Lisewski 7 i 3 zb., Adamczewski 7 (1), Maciejewski 2, Wierzbicki 2, Sroczyński 0.

Podopieczni Łukasza Żytki nie przerwali złej passy. Doznali na Górnym Śląsku czwartej porażki z rzędu w pierwszej lidze. Po wyrównanej pierwszej kwarcie (20:20), kluczowa okazała się drugie 10 minut, które inowrocławianie przegrali 22:32.

Po przerwie nie zdołali zbliżyć się do rywali, w barwach których grali byli koszykarze Noteci: Aleksander Filipiak i Łukasz Ratajczak.

Na nic zdała się dobra gra Bartosza Pochockiego (6/9 za 1, 8/14 z gry) i Mikołaj Groda (7/11 z gry). W ważnych akcjach w czwartej kwarcie spod kosza pudłował Marcin Kowalewski (4/15 z gry).

DOMINO - BIOFARM 63:52
Kwarty: 9:19, 12:13, 19:6, 23:14

DOMINO: Kornijec 21 (2) i 6 zb., J. Filipiak 16 (4) i 4 zb., Marciniak 12 (2), Majer 4, Stańczuk 4, Lewandowicz 3 (1), 5 as., 3 zb., D. Żełudok 2, Warchowski 1, 9 as., 7 zb., Kozłowski 0, 14 zb., Konieczka 0.
BIOFARM BASKET: Leszczyński 21 (3) i 7 zb., Drozdowski 9, Woroniecki 9 (3), Simon 7 i 9 zb., Ilnicki 2, Sauter 2, Giżyński 2 i 5 zb., Waszczyk 0, Brociek 0, Nowak 0, Krajewski 0.

Kujawianie źle rozpoczęli spotkanie grupy A drugiej ligi z przeciwnikami z Suchego Lasu. Po pierwszej połowie przegrywali 21:32.

Na szczęście, po zmianie stron odzyskali skuteczność (zdobyli 42 punkty) i poprawili grę w obronie (stracili tylko 2 punktów). Znakomicie dysponowani w ataku byli: Bogdan Kornijec (9/13 z gry) i Jakub Filipiak (6/7 z gry).

Przeczytaj koniecznie: Turniej tenisowy w Inowrocławiu

INFO Z POLSKI odc.12 - przegląd najciekawszych informacji ostatnich dni w kraju: