Noteć przegrała ze Zniczem. Domino wygrało w Poznaniu [zdjęcia]

Ze zmiennym szczęściem walczyli inowrocławscy koszykarze. KSK Noteć uległa w hali na Rąbinie Zniczowi Pruszków, a Domino pokonało na wyjeździe AZS Politechnikę Poznań.

NOTEĆ - ZNICZ 75:87
Kwarty: 14:26, 16:21, 20:18, 25:22

KSK NOTEĆ: Kowalewski 18 (1), Grod 16, Pochocki 12, Adamczewski 7 (1), Lisewski 7, Maciejewski 6, Kwiatkowski 4, Wierzbicki 3 (1), Sroczyński 2, Szczepanik 0.
ZNICZ BASKET: Stopierzyński 15 (1), Madziar 14 (3), Paszkiewiz 14 (4), Ornoch 12 (4), Cetnar 11 (1), Kierlewicz 8 (1), Kordalski 7 (1), Cechniak 6.

Zespół Łukasza Żytki poniósł trzecią porażkę z rzędu. Niżej notowani gracze z Pruszkowa przed przerwą trafili aż 10 razy z dystansu (na 20 prób).

Kluczowy moment meczu to końcowa faza drugiej kwarty, którą inowrocławianie przegrali 5:16 (od stanu 25:31 do 30:47). Po zmianie stron naszym koszykarzom nie udało się odrobić strat.

AZS PP - DOMINO 58:80
Kwarty: 11:27, 13:21, 14:10, 20:22

AZS POLITECHNIKA: Lorencki 14 (4), Spojda 11 (3), Krzymiński 8, Rutkowski 8 (2), Rogulski 7 (1), Litwin 4, Chabasiński 3 (1), Małecki 2, Rudawski 1, Bober 0, Sobiech 0.
DOMINO: Marciniak 28 (7), Kozłowski 15 (2), Lewandowicz 10 (3), Stańczuk 9, Majer 8, Kornijec 7 (1), Warchowski 3 (1), Freund 0.

Podopieczni Siergieja Żełudoka nie mieli problemów z odniesieniem zwycięstwa w Poznaniu. Spotkanie rozstrzygnęli już w pierwszej połowie (48:24).

Znakomicie dysponowani byli: Mateusz Marciniak (7/13 za 3), Michał Warchowski (15 asyst, 8 zbiórek), Krzysztof Kozłowski (10 zbiórek, 4 przechwyty) i Marcin Majer (4/8 za 2, 9 zbiórek).