Noteć wysoko uległa Spójni [zdjęcia]

Magdalena Pindel
Koszykarze Noteci Inowrocław przegrali z zawodnikami Spójni Stargard w spotkaniu pierwszej ligi. Podopieczni Milosa Sporara nie mieli najlepszego dnia. Pudłowali zarówno z dystansu (4/16) jak i z linii rzutów wolnych (15/27).

KSK NOTEĆ - SPÓJNIA 65:92
Kwarty: 20:23, 15:19, 13:28, 17:22

KSK NOTEĆ: Grod 18, 8 zb., 5 as., Adamczewski 15 (2) i 3 zb., Lisewski 12, Pochocki 11 (1), 4 zb., 3 as., Sroczyński 0 oraz Wierzbicki 6 (1), Maciejewski 4, 4 as., 4 zb., Kucharski 2.
SPÓJNIA: Pabian 22 (2), 10 zb., 4 as., Pytyś 20 i 6 zb., Dymała 14, 8 as., 7 zb., Raczyński 11 (2), Janiak 4, 7 zb., 4 as. oraz Fraś 11 i 11 zb., Śpica 4, Lewandowski 4, 3 as., 4 zb., Bodych 2, Berdzik 0, Koziorowicz 0.

Inowrocławianie ponieśli wysoką porażkę z czołowych zespołem rozgrywek. Pierwsza kwarta nie zapowiadała bolesnej przegranej. Zawodnicy Noteci byli gorsi od graczy ze Stargardu tylko o 3 pkt. (20:3), dzięki znakomitej postawie Mikołaja Groda (12 pkt.) i Dawida Adamczewskiego (6). Po 1. połowie przegrywali 35:42, ale kibice wciąż liczyli na ich udaną pogoń.

Niestety, losy spotkania rozstrzygnęły się już w 3. kwarcie. Goście zdominowali walkę na obydwu tablicach (aż 54:22). Mogli wielokrotnie powtarzać ofensywne akcje, gdyż zanotowali aż 23 zbiórki w ataku.