Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Olenderski Park Etnograficzny w Wielkiej Nieszawce już otwarty! [NOWE ZDJĘCIA]

tob
Olenderski Park Etnograficzny w Wielkiej Nieszawce (przy ul. Mennonitów 14) jest pierwszym w Polsce skansenem poświęconym osadnictwu olenderskiemu, rozwijającemu się od XVI w. 

Zobacz także: Dzień Otwartych Koszar w Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu [ZDJĘCIA]

Na powierzchni ponad 5 ha, zrekonstruowano olenderską wieś. Znajdują się w niej 3 pełne zagrody składające się z 6 zabytkowych budynków mieszkalnych i gospodarczych. Przeniesione zostały z terenu Doliny Dolnej Wisły i pochodzą z XVIII i XIX w. 

Polecamy: QUIZ. Pamiętasz szkołę z czasów PRL? To był inny świat!

Z okazji wielkiego otwarcia zarówno w sobotę, jak i w niedzielę, obiekt można było zwiedzać za darmo. 

Olenderski Parku Etnograficzny w Wielkiej Nieszawce już otwarty! [ZDJĘCIA]
Olenderski Park Etnograficzny w Wielkiej Nieszawce (przy ul. Mennonitów 14) jest pierwszym w Polsce skansenem poświęconym osadnictwu olenderskiemu, rozwijającemu się od XVI w. Zobacz także: Dzień Otwartych Koszar w Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu [ZDJĘCIA] Na powierzchni ponad 5 ha, zrekonstruowano olenderską wieś. Znajdują się w niej 3 pełne zagrody składające się z 6 zabytkowych budynków mieszkalnych i gospodarczych. Przeniesione zostały z terenu Doliny Dolnej Wisły i pochodzą z XVIII i XIX w. Polecamy: QUIZ. Pamiętasz szkołę z czasów PRL? To był inny świat! Z okazji wielkiego otwarcia zarówno w sobotę, jak i w niedzielę, obiekt można było zwiedzać za darmo. Olenderski Parku Etnograficzny w Wielkiej Nieszawce już otwarty! [ZDJĘCIA] Grzegorz Olkowski
Olenderski Park Etnograficzny w Wielkiej Nieszawce (przy ul. Mennonitów 14) jest pierwszym w Polsce skansenem poświęconym osadnictwu olenderskiemu, rozwijającemu się od XVI w. Na powierzchni ponad 5 ha, zrekonstruowano olenderską wieś. Znajdują się w niej 3 pełne zagrody składające się z 6 zabytkowych budynków mieszkalnych i gospodarczych. Przeniesione zostały z terenu Doliny Dolnej Wisły i pochodzą z XVIII i XIX w. Z okazji wielkiego otwarcia zarówno w sobotę, jak i w niedzielę, obiekt można było zwiedzać za darmo.
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

9 ulubionych miejsc kleszczy w ciele

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na inowroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto