Oto TOP 12 najlepszych porodówek w Kujawsko-Pomorskiem!

OPRAC.:
Magdalena Walczak-Grudzka
Magdalena Walczak-Grudzka
Najlepsze porodówki w Kujawsko-Pomorskiem. Fundacja Rodzić po Ludzku opublikowała ranking "Głos matek", który powstał na podstawie ankiet przeprowadzonych wśród kobiet. W ten sposób powstał także ranking oddziałów położniczych w poszczególnych województwach. 

Przy jego tworzeniu ankietowane kobiety oceniały 10 czynników: realizacja planu porodu, swoboda rodzenia, kontakt z dzieckiem po narodzinach, opieka podczas cesarskiego cięcia, pomoc w opiece nad dzieckiem, wsparcie w karmieniu piersią, realizacja praw pacjenta, warunki w szpitalu, ocena postawy personelu ocena zadowolenia z opieki.

Celem rankingu "Głos matek" jest wskazanie placówek przyjaznych matce i dziecku oraz promowanie miejsc, w których kobieta może urodzić "po ludzku".

Oto 12 najlepszych oddziałów położniczych w województwie kujawsko-pomorskim. Zobacz na kolejnych slajdach >>>>>

Pełen ranking szpitali z całej Polski, w tym z województwa kujawsko-pomorskiego znajdziesz na stronie Fundacji Rodzić po Ludzku KLIKNIJ TUTAJ
Najlepsze porodówki w Kujawsko-Pomorskiem. Fundacja Rodzić po Ludzku opublikowała ranking "Głos matek", który powstał na podstawie ankiet przeprowadzonych wśród kobiet. W ten sposób powstał także ranking oddziałów położniczych w poszczególnych województwach. Przy jego tworzeniu ankietowane kobiety oceniały 10 czynników: realizacja planu porodu, swoboda rodzenia, kontakt z dzieckiem po narodzinach, opieka podczas cesarskiego cięcia, pomoc w opiece nad dzieckiem, wsparcie w karmieniu piersią, realizacja praw pacjenta, warunki w szpitalu, ocena postawy personelu ocena zadowolenia z opieki. Celem rankingu "Głos matek" jest wskazanie placówek przyjaznych matce i dziecku oraz promowanie miejsc, w których kobieta może urodzić "po ludzku". Oto 12 najlepszych oddziałów położniczych w województwie kujawsko-pomorskim. Zobacz na kolejnych slajdach >>>>> Pełen ranking szpitali z całej Polski, w tym z województwa kujawsko-pomorskiego znajdziesz na stronie Fundacji Rodzić po Ludzku KLIKNIJ TUTAJ Krzysztof Kapica
Udostępnij:
Najlepsze porodówki w Kujawsko-Pomorskiem. Nowy ranking porodówek powstał na podstawie ankiet przeprowadzonych wśród kobiet. Fundacja Rodzić po Ludzku zaprezentowała nową odsłonę rankingu szpitalnych porodówek. Gdzie kobiety chcą rodzić? Jakie porodówki w Kujawsko-Pomorskiem są najbardziej przyjazne matce i dziecku? W których porodówkach w regionie kobiety mogą urodzić "po ludzku"? Zobacz w naszej galerii:

Zobacz wideo: Zimna krew w obliczu ognia. 10-letni bohater z Koronowa odznaczony

Najlepsze porodówki w Kujawsko-Pomorskiem

Fundacja Rodzić po Ludzku od lat monitoruje opiekę okołoporodową w Polsce. W ten sposób powstał ranking porodówek a także ranking oddziałów położniczych w poszczególnych województwach. W rankingu uwzględniane są informacje z anonimowych ankiet wypełnianych przez kobiety, które rodziły w ostatnich trzech latach kalendarzowych.

Ranking najlepszych porodówek w Polsce powstaje na podstawie ogólnopolskiej ankiety, którą kobiety z całego kraju wypełniały w ramach akcji „Głos matek", zainicjowanej przez Fundację Rodzić po Ludzku. Wynika z subiektywnych wrażeń dotyczących pobytu w placówkach medycznych. Nie jest oceną profesjonalizmu lekarzy i położnych w zakresie sztuki medycznej. To suma odpowiedzi kobiet na pytania o przygotowanie do porodu, doświadczenia z izby przyjęć, przebiegu porodu i pobytu na oddziale położniczym.

Najlepsze porodówki - ranking "Głos matek"

Kobiety oceniały oddziały porodowe, w których przyszło im rodzić. Odpowiadały na pytania dotyczące m.in.:

  • warunków panujących na sali
  • dostępności znieczulenia przy porodzie
  • swobody rodzenia
  • pomocy personelu medycznego i komunikacji z nim
  • opieki podczas cesarskiego cięcia
  • kontaktu z dzieckiem po narodzinach
  • wsparcia w karmieniu piersią
  • odczuć po porodzie.

Najlepsze porodówki w Kujawsko-Pomorskiem - TOP 12

Celem rankingu "Głos matek" jest wskazanie placówek przyjaznych matce i dziecku oraz promowanie miejsc, w których kobieta może urodzić "po ludzku".

Oto 12 najlepszych oddziałów położniczych w województwie kujawsko-pomorskim. Zobacz w poniższej galerii:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie