Piątka Mistrzem Powiatu w piłkarskich szóstkach szkół podstawowych

Renata Napierkowska
Na orliku w Pakości rozegrany został turniej finałowy w ramach Mistrzostw Powiatu Inowrocławskiego Młodzieży Szkolnej w 6-piłkarskich chłopców.

Nieoczekiwanym mistrzem Powiatu została ekipa Szkoły Podstawowej nr 5 Inowrocławiu.

Ekipa piłkarska z Piątki pokonała w wielkim finale zespół SP 2 Kruszwica 2: 0, a w meczu o miejsca 3 i 4 ekipa SP 14 Inowrocław wygrała 2 : 0 z Dąbrową Biskupią.

- W pokonanym polu pozostały ekipy Pakości i Janikowa, które odpadły w fazie grupowej. Mistrz Powiatu Inbowrocławskiego tj. SP nr 5 Inowrocław awansował do zawodów wojewódzkich.
Dla najlepszych zespołów i zawodników Starosta inowrocławski ufundował dyplomy, puchary, medale i nagrody rzeczowe – informuje Dariusz Lis ze Starostwa Powiatowego w Inowrocławiu.