Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Po wielkiej awarii w Inowrocławiu odbędzie się dodatkowa akcja przewonienia gazu ziemnego

(RED)
Przez kilka minionych dni gazwonicy usuwali skutki wielkiej awarii stacji zasilającej Inowrocław w gaz
Przez kilka minionych dni gazwonicy usuwali skutki wielkiej awarii stacji zasilającej Inowrocław w gaz PSG Facebook
W dniach 5-11 grudnia 2023 r. w Inowrocławiu odbędzie się dodatkowa akcja przewonienia gazu ziemnego. To następstwo wielkiej awarii stacji zasilającej miasto w gaz. Gazownicy apelują, aby w wypadku u wyczucia zapachu ulatniającego się gazu natychmiast zamknąć kurek przy gazomierzu lub przy urządzeniu gazowym.

Polska Spółka Gazownictwa po zakończeniu działań związanych z usuwaniem skutków awarii w Inowrocławiu, dbając o bezpieczeństwo mieszkańców, przeprowadzi w Inowrocławiu po raz kolejny akcję przewonienia gazu. Będzie ona trwać od 5 do 11 grudnia 2023 r.

Polska Spółka Gazownictwa przeprowadza akcje przewonienia w każdym regionie Polski przynajmniej raz w roku. Polegają one na zwiększeniu ilości środka nawaniającego w sieci gazowej. W związku z tym zapach nawonionego gazu staje się intensywniejszy, co umożliwia wykrycie ewentualnych nieszczelności sieci lub instalacji gazowych.

W wypadku wyczucia zapachu ulatniającego się gazu należy natychmiast zamknąć kurek przy gazomierzu lub przy urządzeniu gazowym i niezwłocznie powiadomić Pogotowie Gazowe pod numerem tel. 992. Wyczuwalny zapach gazu może świadczyć zarówno o nieszczelności sieci lub instalacji gazowej, jak i o niesprawności urządzeń gazowych np. zanieczyszczeniu palników.

Polska Spółka Gazownictwa przypomina, że jej służby będą przeprowadzały ewentualne naprawy sieci gazowej. Natomiast zgodnie z obowiązującym prawem usuwanie stwierdzonych nieprawidłowości instalacji wewnętrznych w budynkach oraz urządzeń gazowych należy do obowiązków właścicieli lub zarządców obiektów.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na inowroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto