Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Pod Inowrocławiem małe liski straciły matkę. Pomogli ludzie. Zobaczcie zdjęcia

OPRAC.:
Dariusz Nawrocki
Dariusz Nawrocki
Od tego zdarzenia minęło kilka dni i dzięki trosce Wiesława Borkowskiego udało się do małych lisiąt znaleźć ośrodek rehabilitacji dla zwierząt, gdzie będą dorastały
Od tego zdarzenia minęło kilka dni i dzięki trosce Wiesława Borkowskiego udało się do małych lisiąt znaleźć ośrodek rehabilitacji dla zwierząt, gdzie będą dorastały KPP Inowrocław
11 kwietnia pod Inowrocławiem kobieta poinformowała policję, że na polnej drodze znalazła suczkę, a wokół niej szczenięta. Na miejscu pojawili się funkcjonariusze oraz lekarz weterynarii Wiesław Borkowski.

Zobacz wideo: Aktualne obostrzenia w regionie - potwierdzone 14 kwietnia.

Policjanci i lekarz weterynarii potwierdzili obecność zwierząt. Ten ostatni jednak stwierdził, że to nie rodzina psów, a lisków.

- Matka młodych nie żyła i wszystko wskazuje na to, że zginęła śmiercią naturalną. Wokół niej kręciły się cztery wystraszone i chowające się małe liski. Tego dnia lekarzowi weterynarii udało się złapać dwa maluchy, którymi trzeba było "od ręki" się zaopiekować, a przede wszystkim nakarmić. Kolejne dwa, to tylko kwestia czasu, gdy również trafią pod dobrą opiekę - relacjonuje asp. szt. Izabella Drobniecka z inowrocławskiej policji.

Od tego zdarzenia minęło kilka dni i dzięki trosce Wiesława Borkowskiego udało się do małych lisiąt znaleźć ośrodek rehabilitacji dla zwierząt, gdzie będą dorastały.

Informowanie służb o zwierzętach porzuconych, czy krzywdzonych to bardzo ważna sprawa. Jednak warto zapoznać się z projektem pod nazwą „Zostaw w krzakach tego zwierzaka”.

- To projekt edukacyjno-promocyjny. Jednym z jego celów jest właśnie edukacja przyrodnicza społeczeństwa oraz kształtowanie właściwych postaw w obcowaniu z naturą. Zwłaszcza młode wielu zwierząt, które są spotykane bez swoich rodziców, wyglądem lub zachowaniem wzbudzają w ludziach zainteresowanie i troskę. Udzielana im pomoc przez ludzi, okazuje się często zupełnie niepotrzebna. Najczęściej bowiem matki wracają do swoich młodych, których już nie odnajdują, bo te zostały zabrane z naturalnego środowiska. Dlatego nie działaj na własną rękę i nie zabieraj znalezionych zwierząt. Postawmy na edukację. Dowiedz się o strategiach przetrwania poszczególnych gatunków, by umieć w sposób właściwy reagować - mówi Wiesław Borkowski, który działa w tym projekcie.

- Bardzo cieszy mnie też zaangażowanie naszych miejscowych służb. Tu, jak też w innych sytuacjach, funkcjonariusze zawsze spieszą z pomocą, często podchodzą osobiście do tematu. Dziękuję im za nieocenioną pomoc i poświecenie również w ramach prywatnego czasu - dodaje.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na inowroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto