Pogoń Mogilno - Zawisza Bydgoszcz. Lider nie zwalnia tempa [zdjęcia z boiska i kibiców]

Dariusz Knopik
Pogoń Mogilno - Zawisza Bydgoszcz
Pogoń Mogilno - Zawisza Bydgoszcz Jakub Stykowski
W meczu 26. kolejki IV ligi kujawsko - pomorskiej Pogoń Mogilno przegrała z Zawiszą Bydgoszcz 0:2.

POGOŃ MOGILNO - ZAWISZA BYDGOSZCZ 0:2 (0:0)

Bramki: Rafał Piekuś (69), Kamil Żylski (74).
POGOŃ: Paweł Mroziński - Błażej Duszyński, Adam Cieślewicz, Antoni Krajnyk, Dawid Szefler, Jacek Wojciechowski, Filip Jagielski, Kacper Strzelecki, Karol Kopliński, Wiktor Mrówczyński, Bartłomiej Delekta.
ZAWISZA: Michał Oczkowski - Ariel Jastrzembski, Cyprian Maciejewski, Korneliusz Sochań, Kamil Żylski (86. Czyżniewski), Tomasz Żyliński (82. Natan Zniszczoł), Tomasz Prejs, Mateusz Oczkowski, Oskar Furst (65. Adrian Brzeziński), Jay Jaskólski (90. Dawid Deresiewicz), Patryk Kozłowski (59. Rafał Piekuś).
Szczegółowy zapis relacji na żywo zobaczysz: >> tutaj <<

Wyniki z pozostałych boisk IV i V ligi znajdziecie w poniższych linkach.

Spotkanie w Mogilnie było pierwszym z udziałem kibiców na trybunach. W sumie było ich około 180, ponieważ stadion - zgodnie z wytycznymi sanitarnymi - mógł być wypełniony w 25 procentach.

Spotkanie przez długi czas było wyrównane, bez większych okazji bramkowych. Przełomowe wydarzenie miało miejsce w 59. minucie kiedy Dawid Szefler zobaczył drugą żółtą kartkę. 10 minut później wynik otworzył rezerwowy Rafał Piekuś. Pięć minut później wynik meczu ustalił Kamil Żylski.

Po tej wygranej Zawisza umocnił się na prowadzeniu w grupie mistrzowskiej, ponieważ drugi Chemik Moderator Bydgoszcz regulaminowo pauzował, a trzecia Włocłavia przełożyła mecz z powodu choroby zawodników.

W kolejnym meczu, w przyszłą sobotę, zawiszanie zagrają na wyjeździe z Włocławią.