Polacy przegrali ze Słowakami w eliminacjach mistrzostw Europy U-19 w Inowrocławiu

Maciej Drabikowski
Polscy piłkarze nie sprostali graczom ze Słowacji w spotkaniu grupy 11 kwalifikacji mistrzostw Europy do lat 19, które odbyło się na stadionie przy ulicy Wierzbińskiego w Inowrocławiu.

POLSKA - SŁOWACJA 0:1 (0:0)

Bramka: Lubomir Tupta (86).

POLSKA: Gostomski - Spychała, Żyro, Chrzanowski, Hołownia - Handzlik (78. Olszewski, Wojtkowski, Dziczek, Żyra (88. Felsch), Jóźwiak (84. Szymański) - Listkowski.

SŁOWACJA: Vantruba - Majdan, Susolik, Oravec, Nemcek - Vallo (90. Dubec), Blazek, Lenart (68. Adamec), Sulek, Jedinak (90. Kvocera) - Tupta.

W pierwszej połowie żadnej ze stron nie udało się wypracować stuprocentowych okazji do zdobycia goli.

W pierwszym kwadransie po przerwie zaatakowali biało-czerwoni. Jednak Martin Vantruba obronił uderzenia Mateusza Spychały i Marcina Listkowskiego.

Z upływem czasu inicjatywę przejęli Słowacy. W 86. minucie efektowną bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Lubimir Tupta. Polakom zabrakło czasu i sił na doprowadzenie do wyrównania.

W drugim meczu Irlandia Północna pokonała Macedonię 2:1 (0:0). Po dwóch kolejkach prowadzi Słowacja 6 punktów. Polska i Irlandia Północna mają po 3 punkty, ale bez zdobyczy pozostaje Macedonia. Do kolejnej rundy awansują dwie najlepsze drużyny.