Polska - Islandia [zapis relacji na żywo]

FIAŁ
Polscy piłkarze rozpoczęli przygotowania do finałów Mistrzostw Europy. Dziś biało-czerwoni wygrali towarzyski mecz z Islandią.

Polska - Islandia 4:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Gylfi Sigurdsson 4. - karny, 1:1 Kamil Grosicki 51. - asysta Piotr Zieliński, 2:1 Bartosz Kapustka 66. - bez asysty, 2:2 Alfred Finnbogason 69. - bez asysty, 3:2 Robert Lewandowski 76. - dobitka strzału Bartosza Kapustki, 4:2 Robert Lewandowski 78. - asysta Grzegorz Krychowiak.
Widzów:

POLSKA (trener Adam Nawałka): Szczęsny - Piszczek, Glik, Szukała, Wawrzyniak (65. Kapustka) - Błaszczykowski (12. Rybus), Krychowiak, Zieliński (65. Mączyński) Grosicki (86. Linetty) - Milik (86. Stępiński), Lewandowski (90. Sobiech).
Żółte kartki: Zieliński.

ISLANDIA (trener Lars Lagerback): Kristinsson - Saevarsson, Eyjolfsson, R. Sigurdsson, Skulason - Traustason, G. Sigurdsson, Gunnarsson (46. R. Sigurjonsson), B. Bjarnason (46. T. Bjarnason) - Sightorsson (16. Finnbogason), Bodvardsson.
Żółte kartki:

Sędziuje: Padraig Sutton (Irlandia), asystenci: Damien McGrath, Dermot Broughton, techniczny: Paweł Gil.

Ławka rezerwowych
Polska: Boruc, Fabiański, Tytoń, Cionek, Jędrzejczyk, Mączyński, Jodłowiec, Linetty, Rybus, Peszko, Mila, Pazdan, Borysiuk, Sobiech, Kapustka, Stępiński, Dawidowicz.
Islandia: Jonsson, Schram, Magnusson, Hakusson, Gudmundsson, Finnbogason, Arnason, Bjarnason, O. Sigurjonsson, Ingason, R. Sigurjonsson, Hermannsson, Omarsson,

II POŁOWA
90+2' Biało-czerwoni wygrali towarzyski mecz z Islandią. Już we wtorek, we Wrocławiu (20.45), Polacy zagrają w kolejnym spotkaniu towarzyskim z Czechami.
90' Dwie minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.
86' Szukała ofiarnym wślizgiem zablokował strzał Finnbogasona.
83' Stępiński i Linetty gotowi do wejścia na murawę.
78' 4:2!!! Kapitalne prostopadłe podanie Krychowiaka i w długi róg bramki Islandii strzelił Lewandowski.
76' 3:2!!! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, na bramkę uderzał Kapustka, jego strzał został zablokowany, następnie po zamieszaniu w polu karnym Islandii, piłkę do siatki wpakował Lewandowski.
72' W boczną siatkę bramki Szczęsnego uderzył Bodvarsson. Wcześniej, Kristinsson złapał piłkę i uprzedził w kontrze Grosickiego.
69' 2:2!!! Szybka odpowiedź rywali i w kontrze po błędzie naszej defensywy sytuację sam na sam ze Szczęsnym wykorzystał Finnbogason.
66' 2:1!!! Po akcji Lewandowskiego, piłkę zblokowali obrońcy Islandii, a z pierwszej piłki na strzał zdecydował się Kapustka i pokonał bramkarza. W swoim drugim meczu w kadrze, zawodnik Cracovii strzelił drugiego gola!
63' Szczęsny wybił piłkę dośrodkowywaną w nasze pole karne. Rywale utrzymali piłkę i strzał Gylfi Sigurdssona na linii bramkowej zablokował Rybus.
61' Kristinsson złapał piłkę po strzale Lewandowskiego. Kapustka i Mączyński przygotowani do wejścia na murawę.
58' Bardzo dobrze zapowiadała się trójkowa akcja Polaków. Lewandowski wyłożył piłkę Grosickiemu, jednak ten niecelnie odegrał ją do Milika.
56' Ponad bramką uderzył Lewandowski.
55' Groźna kontra rywali, piłkę wyłapał jednak Szczęsny.
53' Zablokowany strzał Milika, jednak nasi zawodnicy utrzymali się przy piłce.
51' 1:1!!! Po zagraniu Zielińskiego, wyrównującą bramkę strzelił Kamil Grosicki.
50' Finnbogason uderzył obok bramki Szczęsnego.
49' Odgwizdana pozycja spalona Rybusowi.
48' Islandzcy obrońcy zablokowali akcję z lewej strony Lewandowskiego.
46' Początek drugiej części spotkania. W polskiej ekipie na razie bez zmian.

I POŁOWA
45+2' Koniec pierwszej połowy. Na jej koniec, jeszcze próbowali Polacy, po zagraniu Wawrzyniaka piłka odbiła się od nogi jednego z obrońców Islandii i złapał ją bramkarz.
45+1' Grosicki płasko zagrał piłkę w kierunku Rybusa, jednak bez zagrożenia bramki rywali.
45' Dwie minuty doliczone do podstawowego czasu gry.
44' Strzał głową Wawrzyniaka ponad bramką Islandii.
42' Po dośrodkowaniu Piszczka, nasi zawodnicy sygnalizowali zagranie piłki ręką przez zawodnika Islandii, arbiter jednak nie zareagował. Utrzymali się nasi gracze przy piłce, strzał obok bramki.
36' Grosicki wycofał piłkę do Krychowiaka, a jego strzał z dystansu obronił Kristinsson.
36' Islandczycy mieli rzut wolny i po dośrodkowaniu w pole karne, ponad bramką uderzył Ragnar Sigurdsson.
31' Obok bramki uderzył Grosicki.
30' Mógł podwyższyć prowadzenie rywali Gylfi Sigurdsson, jego strzał tuż obok słupka bramki Szczęsnego.
29' Zakotłowało się w polu karnym przeciwników, nasi zawodnicy próbowali zagrozić po rzucie rożnym, a następnie dośrodkowaniu Krychowiaka, jednak nie zdołali oddać strzału na bramkę Kristinssona.
27' Za mocno zagrał piłkę Lewandowski, w kierunku Grosickiego.
22' Kristinsson nie miał problemów ze złapaniem piłki po uderzeniu Rybusa.
20' Lewandowski znajdował się na spalonym, w momencie zagrania piłki od kolegi.
18' Niedokładnie zagrywał piłkę Milik.
15' Po zagraniu Rybusa, bramkarza Islandii uprzedził Milik, jednak uderzył niecelnie.
14' Niezła kontra biało-czerwonych, jednak dośrodkowanie Wawrzyniaka niedokładne i piłkę wybili obrońcy Islandii.
12' Będzie zmiana w polskim zespole, na placu gry pojawił się Rybus, który zastąpił Błaszczykowskiego, a ten zasygnalizował uraz.
6' Zablokowany strzał Błaszczykowskiego i mamy pierwszy w dzisiejszym spotkaniu rzut rożny.
4' 0:1!! Gylfi Sigurdsson uderzył pod poprzeczkę bramki Szczęsnego. Pewnie wykorzystany rzut karny przez tego gracza, dla którego było to dwunaste trafienie w narodowej reprezentacji.
3' Arbiter uznał, że Wawrzyniak faulował Sightjorssona. Mamy rzut karny dla Islandii, a napastnik reprezentacji Islandii na moment musiał opuścić murawę.
2' Minimalnie za mocne podanie do Błaszczykowskiego, piłkę wyłapał Kristinsson.
1' Pierwszy gwizdek arbitra, od środka zaczęli Islandczycy.