3 z 8
Przesuń zdjęcie palcem
Zakres obowiązków:...
fot. Archiwum

Praca w Inofamie Inowrocław. Najnowsze oferty. Sprawdź i aplikuj! [20.11.2022]

GŁÓWNY KSIĘGOWY

Zakres obowiązków:

prowadzenie ksiąg rachunkowych zgodnie z Ustawą o Rachunkowości i przepisami wykonawczymi do tej Ustawy
prowadzenie całości spraw związanych z rachunkowością i podatkami
sporządzanie sprawozdań finansowych (bilansu, rachunku zysków i strat, informacji dodatkowej rachunku przepływów pieniężnych, zestawienia zmian w kapitale własnym oraz sprawozdania z działalności Spółki) zgodnie z Ustawą o Rachunkowości
sporządzanie skonsolidowanych sprawozdań finansowych Grupy Kapitałowej
sporządzanie not i wyłączeń konsolidacyjnych dla Grupy Kapitałowej
nadzór nad płynnością finansową Spółki
tworzenie rocznych i wieloletnich planów finansowych Spółki
tworzenie prognoz RZiS, bilansu oraz RPP (jednostkowych oraz skonsolidowanych)
sporządzanie rozliczeń z budżetem oraz analiz finansowych
sporządzanie sprawozdań do instytucji (np. GUS, Bank Polski, banki, instytucje ubezpieczeniowe)
obsługa polis ubezpieczeniowych, umów leasingowych
organizowanie, rozliczanie i nadzorowanie przebiegu inwentaryzacji składników majątkowych
organizowanie oraz nadzorowanie obrotu gotówkowego w Spółce
przygotowywanie dokumentacji podatkowej dotyczącej transakcji pomiędzy Spółką a jej spółkami zależnymi,
przygotowywanie materiałów niezbędnych do sporządzenia grupowej dokumentacji podatkowej „Master file”
rozliczanie ulgi podatkowej w związku z realizacją inwestycji w Specjalnej Strefie Ekonomicznej
ścisła współpraca z Dyrektorem Finansowym
organizacja pracy Działu, zarządzanie zespołem
efektywne zarządzanie i organizacja pracy podległego zespołu

Oczekiwania:

wykształcenie wyższe kierunkowe
minimum 7 lat doświadczenia na stanowisku Głównego Księgowego
doskonała znajomość Ustawy o Rachunkowości
doświadczenie w pracy przy sprawozdaniach skonsolidowanych
doświadczenie w rozliczaniu inwestycji
doświadczenie w rozliczaniu ulg podatkowych Specjalnej Strefy Ekonomicznej
doświadczenie w pracy w firmie produkcyjnej (mile widziana branża metalowa)
doskonała organizacja pracy, ukierunkowanie na realizację zadań
samodyscyplina, komunikatywność, otwartość

Spółka oferuje:

zatrudnienie na podstawie umowy o pracę w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku
pakiet benefitów pozapłacowych (prywatna opieka medyczna, karta MultiSport, świadczenia okolicznościowe w ramach zakładowego funduszu świadczeń socjalnych)
szerokie możliwości rozwoju zawodowego (finansowanie szkoleń podnoszących kwalifikacje zawodowe, dofinansowanie do studiów).

Szczegóły tutaj