Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przy SP nr 10 w Inowrocławiu trzeba zamontować sygnalizatory prędkości. Interpeluje o to radny Marcin Wroński

Dominik Fijałkowski
Dominik Fijałkowski
Marcin Weroński i widoczne po prawej stronie przejście dla pieszych, przed którym problemy z wyhamowaniem mają kierowcy jadący z nadmierną prędkością od ul. Poznańskiej. Radny proponuje, by w pobliżu tego miejsca ustawić elektroniczny wyświetlacz prędkości lub inne urządzenie, które sprawi, że kierujący pojazdami zdejmą nogę z gazu
Marcin Weroński i widoczne po prawej stronie przejście dla pieszych, przed którym problemy z wyhamowaniem mają kierowcy jadący z nadmierną prędkością od ul. Poznańskiej. Radny proponuje, by w pobliżu tego miejsca ustawić elektroniczny wyświetlacz prędkości lub inne urządzenie, które sprawi, że kierujący pojazdami zdejmą nogę z gazu Nadesłane
Z interpelacją o montaż urządzeń, które spowolniłyby ruch aut w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 10 w inowrocławskim Szymborzu, zwrócił się do władz miasta radny Marcin Wroński. Najlepiej, gdyby stanęły tam elektroniczne wyświetlacze prędkości.

Radny nagrał też krótki film, w którym mówi o zgłaszanych przez szymborzan uwagach na temat zabezpieczenia przejść dla pieszych w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 10.

- Kierowcy jadący ulicą Przybyszewskiego od strony mostu na ulicy Poznańskiej bardzo często rozpędzają się do znacznych prędkości i nie wyhamowują w okolicach szkoły. W mieście zaczęły pojawiać się sygnalizatory prędkości, dlatego złożyłem do prezydenta interpelację o montaż podobnych sygnalizatorów na ulicy Przybyszewskiego - informuje radny Wroński.

Zwraca on także uwagę, że przy SP nr 10 można zastosować inne systemy ograniczenia prędkości lub sygnalizowania poruszania się pojazdu z nadmierną prędkością. Najważniejsze, by pojazdy poruszały się tam zgodnie z przepisami.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na inowroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto