Rekord trasy pobity! Zbigniew Kledzik zwycięzcą IX Biegów Gąsawskich! [zdjęcia]

Szymon Cieślak
IX edycja Biegów Gąsawskich im. Gustawa Mądroszyka.
IX edycja Biegów Gąsawskich im. Gustawa Mądroszyka. Szymon Cieślak
IX edycja Biegów Gąsawskich im. Gustawa Mądroszyka to impreza, w której wzięli udział biegacze i zawodnicy nordic walking z całej Polski. Na starcie do wszystkich konkurencji (bieg 10 km dla dorosłych, bieg 3 km dla młodzieży i 5 km nordic walking) stanęło ponad dwustu zawodników.

iX edycja Biegów Gąsawskich im. Gustawa Mądroszyka to impreza, w której wzięli udział biegacze i zawodnicy nordic walking z całej Polski. Na starcie do wszystkich konkurencji (bieg 10 km dla dorosłych, bieg 3 km dla młodzieży i 5 km nordic walking) stanęło ponad dwustu zawodników.

Nie zabrakło też biegu dla przedszkolaków i jeszcze młodszych, ale tutaj sama odwaga startu była nagradzana medalem.

Jako pierwszy na metę, po przebiegnięciu dziesięciu kilometrów wbiegł Zbigniew Kledzik z Chomiąży Szlacheckiej. Jego czas - 34,18 min. stał się nowym rekordem gąsawskiej trasy. Po tym jak zakończył zmagania, długo nikt inny nie pojawił się na mecie. Wśród pań zwyciężyła Hanna Kotwica z Godaw. Oboje otrzymali nagrody dla najlepszych biegaczy gminy Gąsawa.
W nordic walking pierwsze miejsce zajął Kacper Stawicki z Mierucina, a w gronie kobiet - Agnieszka Mielecka z Drewna.

W młodzieżowej rywalizacji na 3 km wygrał Patryk Włodarczyk z Witkowa. Najszybszą dziewczyną została Noemi Orzechowska z Łysinina.

W kategorii policjantów laur zwycięstwa powędrował do Dariusza Śliwińskiego ze Żnina.

Nagrodę dla najlepszych zawodników nordic walking z gminy Gąsawa odebrali: Kacper Koczorowski i Agnieszka Mielecka. Puchar Pałuk dla najstarszego zawodnika w obu konkurencjach dostał Stanisław Stasiński z Poznania. Najstarszą uczestniczką została Bogusława Kurpet z Jastrzębia Zdroju. Najmłodszymi uczestnikami - Filip Cichowicz z Gąsawy i Agata Paszkiet z Barcina.

Okazję do świętowania miał Antoni Sikora. Nie dość, że dostał nagrodę dla najstarszego zawodnika gminy Gąsawa, ufundowaną przez Stanisława Mądroszyka (brat patrona biegu), to jeszcze tegoroczny bieg był 500., który ukończył. Dlatego specjalną statuetkę i nagrodę ufundowały dla niego Stowarzyszenie Sympatyków Gąsawy oraz Żniński Klub Biegacza.

Strefa Biznesu: Plantatorzy ostrzegają - owoce w tym roku będą droższe