Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Samorząd. Tak zdecydowali radni. Pierwszy medal Za Zasługi dla Powiatu Inowrocławskiego dla Leonarda Maciejewskiego

Dominik Fijałkowski
Dominik Fijałkowski
Leonard Maciejewski, starosta inowrocławski w latach 1999-2006, będzie pierwszą osobą, która otrzyma ustanowiony kilka miesięcy temu medal Za Zasługi dla Powiatu Inowrocławskiego
Leonard Maciejewski, starosta inowrocławski w latach 1999-2006, będzie pierwszą osobą, która otrzyma ustanowiony kilka miesięcy temu medal Za Zasługi dla Powiatu Inowrocławskiego Renata Napierkowska
Leonard Maciejewski, starosta inowrocławski w latach 1999-2006, będzie pierwszą osobą, która uhonorowana zostanie medalem Za Zasługi dla Powiatu Inowrocławskiego.

Smaki Kujaw i Pomorza - Sezon 4 odcinek 35

od 16 lat

Uroczysty charakter miała miniona sesja Rady Powiatu Inowrocławskiego. W jej trakcie radni podjęli decyzję o przyznaniu Leonardowi Maciejewskiemu medalu Za Zasługi dla Powiatu Inowrocławskiego.

Jak informują służby prasowe inowrocławskiego starostwa, medal ustanowiony został w czerwcu br. Jego pierwszym egzemplarzem radni powiatowi postanowili uhonorować wspomnianego już Leonarda Maciejewskiego, który po reformie administracyjnej w 1999 roku, przywracającej powiaty, jako pierwszy piastował przez 7 lat (do 2006 roku) urząd starosty inowrocławskiego. Radni przyznając medal podkreślili, że starosta Maciejewski stworzył mocne podwaliny istnienia samorządu powiatowego. Za jego kadencji realizowane były ważne inicjatywy, inwestycje i zadania z myślą o mieszkańcach i rozwoju powiatu inowrocławskiego.

W sesji uczestniczył wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, który dokonał dekoracji przyznanymi przez prezydenta RP brązowymi Krzyżami Zasługi. Odznaczył nimi, za działalność na rzecz oświaty, Tomasza Marcinkowskiego i Marię Żukowską.

Wojewoda wręczył też odznaki honorowe „Za Zasługi dla Ochrony Zdrowia”: Waldemarowi Ciechanowskiemu, Adriannie Grudewicz, Wojciechowi Henclewskiemu, Mirosławie Janczyńskiej, Beacie Krzemińskiej, Karolinie Ładzie-Buczkowskiej, Małgorzacie Machejek, Agnieszce Nowak, Andrzejowi Panfilowi, Eligiuszowi Patalasowi, Beacie Pawlak, Małgorzacie Pawlak i Marcie Studzińskiej-Szpuleckiej.

W trakcie sesji radni głosowali nad przygotowanymi projektami uchwał. Między innymi zdecydowali o zabezpieczeniu w budżecie powiatu środków na dotację dla Szpitala Wielospecjalistycznego im. dr. Ludwika Błażka w Inowrocławiu z przeznaczeniem na utworzenie poradni lekarskich z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej. To z kolei sprawiło, że trzeba było wprowadzić zmiany do Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Inowrocławskiego na lata 2022-2037.

Przyjęto uchwałę o zasadach rozliczania tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć nauczycieli, dla których ustalony plan zajęć jest różny w poszczególnych okresach roku szkolnego.

- Radni określili też tygodniowy obowiązkowy wymiar godzin zajęć nauczycieli prowadzących kształcenie w formie zaocznej, a także zasady udzielania i rozmiaru obniżek obowiązkowego wymiaru godzin zajęć dyrektorowi i wicedyrektorowi szkoły lub placówki - poinformowali przedstawiciele starostwa.

Zapadła decyzja o utworzeniu wspólnie z gminami z terenu powiatu Stowarzyszenia Obszaru Prowadzenia Polityki Terytorialnej Powiatu Inowrocławskiego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na inowroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto