MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Sanatorium Energetyk trafiło w prywatne ręce

Jan Szczutkowski
„Energetyk” swym kuracjuszom i pacjentom oferuje przeszło 40 zabiegów leczniczych i rehabilitacyjnych.
„Energetyk” swym kuracjuszom i pacjentom oferuje przeszło 40 zabiegów leczniczych i rehabilitacyjnych. JAN SZCZUTKOWSKI
Nowym właścicielem Szpitala Uzdrowiskowego „Energetyk” w Inowrocławiu jest Sławomir Kurtys, biznesmen z powiatu aleksandrowskiego.

W Poznaniu, w siedzibie Grupy Kapitałowej ENEA SA, podpisano w grudniu umowę ze Sławomirem Kurtysem na sprzedaż udziałów spółki Szpital Uzdrowiskowy „Energetyk” w Inowrocławiu. Miała ona około 35 tys. udziałów o wartości nominalnej 500 zł. Jaką cenę zapłacił inwestor i jakie musiał spełnić warunki, aby doszło do transakcji? W tej pierwszej kwestii nie ujawnia się kwoty. To tajemnica handlowa. Natomiast w drugiej umowa zawiera zapis o utrzymaniu profilu działalności na czas określony, a także dotyczący okresu gwarancji zatrudnienia pracowników. Zwróciliśmy się do poznańskiej spółki o podanie terminów,jednak odpowiedzi nie otrzymaliśmy.

Szczegółów nie ujawnił również nowy właściciel, zasłaniając się tajemnicą.
- Podczas spotkania w Inowrocławiu poinformowałem załogę o moich planach. Przewidują one prowadzenie dotychczasowej działalność, utrzymany też zostanie stan zatrudnienia - podkreśla Sławomir Kurtys.

Na jak długo?Te kwestie nie zostały ujawnione publiczne. Dodajmy, że ENEA w ubiegłorocznej ofercie nie wymagała od potencjalnego nabywcy utrzymania dotychczasowego profilu działalności. Zatem niewykluczone, sądząc po treści zapisów w umowie, że w przyszłości są możliwe pewne zmiany w „Energetyku”. Czas pokaże, czy dojdzie do nich.

Kim jest nowy właściciel inowrocławskiego sanatorium? 46-letni Sławomir Kurtys prowadzi Przedsiębiorstwo Handlowe Agro Maks w Przybranowie koło Aleksandrowa Kuj. (woj. kujawsko-pomorskie). Jego firma zajmuje się sprzedażą hurtową maszyn i urządzeń rolniczych, a także świadczy usługi, m.in. w zakresie produkcji roślinnej.
Dlaczego ENEA pozbyła się „Energetyka”? - Ta decyzja wynika z naszej strategii korporacyjnej, zgodnie z którą koncentrujemy się wyłącznie na swojej podstawowej działalności, czyli produkcji, dystrybucji i sprzedaży energii elektrycznej - informuje Mateusz Pilarczyk, starszy specjalista ds. Public Relations Grupy Kapitałowej ENEA.

„Energetyk” to jedno z największych sanatoriów w Inowrocławiu. Obiekt stanowi kompleks trzech połączonych 3-,5-10-kondygnacyjnych budynków o 310 miejscach, zlokalizowanych w sąsiedztwie Parku Solankowego. Pierwszy obiekt zbudowano w latach 70. ub. wieku. Dziś „Energetyk” prowadzi działalność w ramach sanatorium, szpitala uzdrowiskowego oraz oddziałów poszpitalnego i rehabilitacyjnego. Kuracjusze i pacjenci korzystają z ponad 40 zabiegów leczniczych. m.in. w zakresie schorzeń i rehabilitacji kardiologicznej.


emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Gadżety i ceny oficjalnego sklepu Euro 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na inowroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto