(RED)
Drużyna siatkarek inowrocławskiego II LO im. M. Konopnickiej, która tak wspaniale zagrała w finale zawodów "Z SKS do AZS" w Warszawie I LO im. M. Konopnickiej
Piękny sukces odniosły siatkarki z inowrocławskiego II LO im. M. Konopnickiej, które zajęły drugie miejsce w ogólnopolskich zawodach Z SKS do AZS" w stolicy.

W dniach 5-6 grudnia 2020 r. odbywał się ogólnopolski finał turnieju „Z SKS do AZS” w piłce siatkowej kobiet, organizowany przez Akademicki Związek Sportowy w Warszawie. Wspaniale zaprezentowała się tam drużyna II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Inowrocławiu.

Sukces "konopniczanek" w warszawskim finale turnieju "Z SKS do AZS"

W sobotę nasze dziewczęta spotkały się z ubiegłorocznym triumfatorem - drużyną IV LO z Białej Podlaskiej (woj. lubelskie). „Konopniczanki” uległy jej 1:2 (19:25, 27:258:15). W drugi meczu pokonały MDK ISKA Warszawa 2:0 (25:18, 25:10). W niedzielnym spotkaniu decydującym o drugim miejscu „Konopa” pokonała znacznie starsze zawodniczki Technikum Architektoniczno- Budowlane w Warszawie 2:1 (22:25, 25:19, 17:15). Przed zawodami dziewczęta ciężko pracowały, trenując 3-4 razy w tygodniu. Ponadto po raz pierwszy od 10 miesięcy zagrały mecze w hali!