Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Statuetki dla Ludzi Roku Powiatu Inowrocławskiego [zdjęcia]

Magdalena Pindel, dm, ren
Rozstrzygnięty został plebiscyt zorganizowany przez redakcję "Tygodnika Powiatu i Gmin" na najpopularniejszych ludzi 2016 roku w powiecie inowrocławskim i wchodzących w jego skład gminach. Laureatów poznaliśmy podczas gali, która odbyła się w Sali Kryształowej Solanki Medical SPA.

W uroczystości wzięli udział nominowani, włodarze powiatu i gmin oraz przedstawiciele naszego wydawnictwa Polska Press.

Do konkursu na człowieka Powiatu Inowrocławskiego zgłoszono czwórkę kandydatów: dr Martę Nadrajkowską, Danutę Szyma, dh Romana Zielińskiego i Irka Gregowskiego. Głosami naszych czytelników tytuł Człowieka Roku Powiatu Inowrocławskiego 2016 zdobyła doktor Marta Nadrajkowska - diabetolog, który jest nie tylko znakomitym znanym specjalistą w tej dziedzinie, ale również wspaniały człowiekiem, wspierającym pacjentów w walce z chorobą.

O tytuł Inowrocławianina Roku ubiegało się troje kandydatów: Eugeniusz Skoczyński – znany przedsiębiorca, właścicielem firmy P.W. Gesal, wolontariusz, organizator i sponsor wiele imprez dla uczniów, który współpracuje ze szkołami i wspiera działalność sportową w placówkach oświatowych oraz klubu Mikrus z Szadłowic. Kamila Buczkowska - kierownik projektów unijnych realizowanych przez Fundację Ekspert-Kujawy, prowadzi dogoterapię na rzecz dzieci, seniorów i osób niepełnosprawnych oraz Iwona Stanek - założycielka i prezes sieci szkół niepublicznych w Inowrocławiu, która od kilku lat wspiera i organizuje fachową pomoc dla dzieci autystycznych, wspiera i oferuje pomoc dla ich rodziców, a także z powodzeniem prowadzi bursę dla młodzieży szkolnej. Zwycięzcą został Eugeniusz Skoczyński.

Kandydatami do tytułu Gniewkowianina Roku 2016 byli: Jerzy Ratajczak - emerytowany nauczyciel, znany działacz sportowy, który od wielu lat promuje bieganie i tenis stołowy wśród dzieci i młodzieży. Stanisław Słomiński - nadleśniczy w Nadleśnictwie Gniewkowo, który zabiega nie tylko o stan lasów, ale również akwenów wodnych i znany jest z działalności na rzecz środowiska naturalnego w Gniewkowie. Leszek Sienkiewicz - prężnie działający na rynku międzynarodowym przedsiębiorca i prezes Stowarzyszenia Zajezierze, który potrafił zintegrować mieszkańców sołectwa i podejmuje liczne inicjatywy na rzecz rozwoju tej miejscowości. Tomasz Gremplewski – znany i uznany gniewkowski muzyk, instruktor kulturalny w MGOKSiR, ale przede wszystkim człowiek wrażliwy na cierpienie innych, angażujący się w działalność społeczną i charytatywną. Jedyna przedstawicielką płci pięknej w tym gronie była Agnieszka Szafrańska-kierownik zespołu Gniewkowianie. To pod jej kierunkiem gniewkowski zespół folklorystyczny odnosi liczne sukcesy i zdobywa nagrody i znakomicie promuje gminę w kraju i za granicą. Laureatami w tym plebiscycie było wiele znamienitych osób, teraz dołączył do tego grona Tomasz Grempewski.

Po raz pierwszy wybierano Pakościanina Roku 2016. Nasi czytelnicy zgłosili pięcioro kandydatów: Zofię Kowalską, która jest kierownikiem zespołu Pakościanie, dba o rozwój zespołu, integruje seniorów, podtrzymuje tradycje i znakomicie promuje gminę Pakość na forum powiatu i województwa. Zygmunta Gronia- znanego działacza społecznego, radnego gminnego, który odejmuje liczne inicjatywy dla mieszkańców, organizuje imprezy i wspiera lokalny sport. Henryka Kucharczyka – pakoskiego przedsiębiorcę, który od wielu lat jest prezesem „Sokoła”, wspiera i finansuje wiele imprez i inicjatyw sportowych w Pakości, dofinansowuje wyjazdy młodzieży na zawody, Annę Grupę – wieloletniego prezesa Fundacji Kalwaria Pakoska. To dzięki staraniom i zabiegom pani Anny kilka kaplic zostało odnowionych, a kandydatka została nominowana za za ratowanie pakoskiego dziedzictwa oraz Joannę Reimann, która od dwóch lat kieruje OKiT-em. Pod jej kierownictwem placówka ożyła i zmieniła charakter, odbywają się liczne, wspaniałe imprezy, podczas których mieszkańcy gminy się integrują. Zwycięzca został Zygmunt Groń.

Również po raz pierwszy dobył się konkurs na Człowieka Roku Gminy Rojewo. O tytuł ubiegało się trzech kandydatów: Krystyna Bednarek właścicielka Dworu Biesiadnego w Rojewie, która wspiera i dofinansowuje klub piłkarski Znicz Rojewo oraz podejmuje liczne inicjatywy i organizuje akcje integrujące mieszkańców, Stanisław Popielewski, który przed laty założył Klub Seniora i znakomicie potrafił zintegrować starszych mieszkańców i zachęcić ich do aktywności i Józef Klimko, przedsiębiorca i właściciel znanej nie tylko w Rojewie piekarni, który wspiera potrzebujących i sponsoruje lokalne imprezy. Tytuł Człowieka Roku 2016 otrzymała Krystyna Bednarek.

Nowym plebiscytem jest również konkurs na Złotniczanina Roku. Nasi czytelnicy zgłosili troje kandydatów: Iwonę Szczepańską, wieloletniego kierownika zespołu Złotniczanki, który w tym roku obchodził okrągły jubileusz i znakomicie promuje gminę i kujawski folklor na forum powiatu, województwa i kraju. Halinę Wojnarowską - przewodniczącą KGW w Lisewie Kościelnym, która potrafi zintegrować mieszkanki wsi i zachęcić je do aktywnego udziału w życiu kulturalnym gminy oraz Zygmunta Rosę - prezesa OSP Złotniki Kujawskie. Pan Zygmunt od wielu lat jest strażakiem, potrafi zachęcić do wstępowania w szeregi OSP młodych, dobrze kieruje złotnicką jednostką i wspiera gminne inicjatywy. Tytuł zdobyła Iwona Szczepańska.

Plebiscyt na Człowieka Roku Gminy Inowrocław zdominowały energiczne i przedsiębiorcze kobiety: Beata Szafrańska prezes Stowarzyszenia Kobiet Wiejskich, która potrafiła zintegrować panie z całej gminy. Podejmuje wiele znakomitych inicjatyw i promuje gminę Inowrocław w całej Polsce.

Renata Graczyk – kierownik zespołu Kruszowianki, która ma ogromny wkład w rozwój zespołu i promuje gminę Inowrocław. Anna Kowalska – nauczyciel matematyki , która od 23 lat jest dyrektorem szkoły. Placówką w Górze dzięki jej inicjatywie uczestniczy w wielu ciekawych projektach, a pani Anna została nominowana za znakomite inicjatywy, charyzmę i pomysłowość. Jolanta Kubiak – kierownik i założycielka zespołu Kłopocianki, radna rady Gminy, sołtys Kłopotu, która dba o podtrzymywanie tradycji, znana z działalności społecznej, promuje gminę Inowrocław. Laureatka plebiscytu została pani Anna Kowalska.

Prezes oddziału Marek Ciesielski i zastępca redaktora naczelnego Expressu Bydgoskiego i Nowości Mariusz Załuski uhonorowali włodarzy powiatu inowrocławskiego: starostę Tadeusza Majewskiego, radnego sejmiku wojewódzkiego Eligiusza Patalasa, burmistrza Gniewkowa Adama Roszaka, w imieniu którego podziękowania odebrała Beata Kowalska, burmistrza Pakości - Wiesława Kończala, wójta Rojewa – Rafała Żurowskiego, wójta gminy Złotniki Kujawskie Witolda Cybuslkiego, którego reprezentował radny Dariusz Rosa, wójta gminy Inowrocław dyrektor Tadeusza Kacprzaka, w imieniu którego podziękowania odebrała dyrektor Małgorzata Makowiecka oraz partnera głównego plebiscytu prezesa firmy Eurotherm - mgr. inż. Janusza Niewiadomskiego i partnera strategicznego prezesa uzdrowiska Solanki i jednocześnie współgospodarza uroczystości - inż. Tadeusza Chęsego.


emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Plantatorzy ostrzegają - owoce w tym roku będą droższe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na inowroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto