Szachowy Turniej Miast w Bydgoszczy. Wpisowe trafi na szczytny cel [zdjęcia]

Daniel Ludwiński
We wtorek w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy odbyły się wyjątkowe zawody na 64 polach.

Obejrzyj na kolejnych stronach zdjęcia z Turnieju Miast >>>
We wtorek w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy odbyły się wyjątkowe zawody na 64 polach. Obejrzyj na kolejnych stronach zdjęcia z Turnieju Miast >>>Arkadiusz Wojtasiewicz
We wtorek w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy odbyły się wyjątkowe zawody na 64 polach. W "Szachowym Charytatywnym Turnieju Miast" wzięli udział reprezentanci miejscowości z naszego regionu.

Środki pozyskane z wpisowego trafią do Centrum Opieki Perinatalnej im. św. Łazarza w Bydgoszczy. Zwycięzcą turnieju został Mateusz Brzeziński, którzy w 9 rundach zdobył 8,5 punktu. Drugie miejsce zajął Paweł Kukuła, a trzecie Zbigniew Robak. Łącznie w zawodach wystartowały 94 osoby.

Dodatkowymi atrakcjami turnieju były charytatywna lekcja gry ze wspomnianym Kukułą, trenerem Gwiazdy Bydgoszcz, oraz symultana z ministrem Łukaszem Schreiberem (posiadającym pierwszą kategorię szachową z normą na tytuł kandydata na mistrza), który dał seans gry jednoczesnej z młodymi adeptami szachów. Kliknij w przycisk "Zobacz galerię" i obejrzyj zdjęcia z Turnieju Miast.