(DD)
Z zadaniami XIII Szaradziarskich Mistrzostw Grudziądza zmagało się ponad 50 uczestniczek i uczestników Nadesłane/Marian Chylewski
Tegoroczne Szaradziarskie Mistrzostwa Grudziądza, choć 13., nie okazały się pechowe. Zwyciężyła w nich Agnieszka Warwas z Poznania. W zawodach udział wzięło ponad 50 miłośników umysłowych rozrywek z całego kraju.

XIII Szaradziarskie Mistrzostwa Grudziądza 2024 - wyniki

W weekend 51 miłośników rozrywek umysłowych z całego kraju wzięło udział w 13. edycji Szaradziarskich Mistrzostw Grudziądza.

• Tytuł mistrzowski zdobyła Agnieszka Warwas z Poznania, która w grudziądzkiej imprezie zwyciężyła już po raz czwarty.

• Drugie miejsce zajął Maciej Gąska z Pruszkowa,

• a trzecie Rafał Rogowiski z Pabianic, który tym razem nie obronił zdobytego rok temu tytułu mistrzowskiego grudziądzkiej imprezy.

Z mieszkańców kujawsko-pomorskiego najlepiej z zadaniami poradził sobie Tomasz Wiśniewski z Chełmży, który został sklasyfikowany na 6. miejscu. 8. miejsce zajął Eugeniusz Wróblewski z Inowrocławia, a Bożena Kraskowska ze wsi Krusze w gm. Warlubie zajęła miejsce 12.

Najlepszym grudziądzaninem był Tomasz Cerk, który w klasyfikacji generalnej zajął 14. miejsce.

- Podczas turnieju głównego rozwiązywano różnorodne zadania szaradziarskie, począwszy od znanych odmian krzyżówek, tematycznych, przerywnikowych, logogryfów, drobnych form literackich, a na tematycznych, regionalnych kończąc - relacjonuje Marian Chylewski, główny organizator mistrzostw z Grudziądzkiego Klubu Szaradzistów „Enigma”, którego członkowie przygotowali konkursowe łamigłówki.

Wszyscy uczestnicy mistrzostw otrzymali nagrody książkowe, wydawnictwa, dyplomy oraz upominki promujące miasto Grudziądz, powiat grudziądzki i województwo kujawsko-pomorskie.