Tak było na Piastowskim Festiwalu Biegowym w Inowrocławiu. Rywalizacja na dystansach 5 i 10 kilometrów. Zdjęcia

Dominik Fijałkowski
W sobotę, 6 maja, w inowrocławskim Piastowski Festiwalu Biegowym zawodniczki i zawodnicy rywalizowali na dystansach 5 i 10 kilometrów Dominik Fijałkowski
Już po raz czwarty zorganizowano w Inowrocławiu Piastowski Festiwal Biegowy, który towarzyszy Biegowi Piastowskiemu - półmaratonowi na trasie Kruszwica - Inowrocław, który w br. odbył się 14. raz. W sobotę, 6 maja, w ramach festiwalu odbyły się biegi na dystansie 5 i 10 kilometrów, ze startem i metą na Stadionie Miejskim im. Inowrocławskich Olimpijczyków.

Nowy sezon turystyczny w Toruniu

od 16 lat

W biegu na dystansie 5 kilometrów rywalizowało 123 zawodników. Najszybciej trasę pokonał Kuba Górecki (numer 485) z Dąbrowy. Jego czas to 0:16:07. Na drugim miejscu uplasował się Paweł Ettinger(493) z Bydgoszczy 0:16:53, a na trzecim Dariusz Jankowiak (488) ze Strzelna 0:17:20. Wśród pań pierwsze miejsce zajęła Kinga Kujoth (394) 0:20:50. Druga była Justyna Piskor (416) 0:22:48, a trzecia Barbara Znajdek (380) 0:23:35. Wszystkie panie reprezentowały Inowrocław.

Z kolei na starcie biegu na 10 kilometrów stanęło 60 zawodników. Jako pierwszy linię mety przekroczył Paweł Malinowski (553) z Torunia 0:32:09. Drugi był Zdzisław Sulkowski (557) z Bydgoszczy 0:35:24, a trzeci Przemysław Pędzioch (521) z Rucewa 0:36:21.
Wśród pań 10-kilometrowy dystans najszybciej pokonała Katarzyna Piotrowska (546) z Bydgoszczy 0:36:37. Drugie miejsce wywalczyła Anna Mrotek (549) z Sępólna Krajeńskiego 0:36:54, a trzecie Joanna Sak (556) z Inowrocławia 0:42:24.