Tak było na XIII Biegu Piastowskim, półmaratonie na trasie Kruszwica - Inowrocław. Wygrał Adam Nowicki. Zdjęcia

Dominik Fijałkowski
Na trasie z Kruszwicy do Inowrocławia rywalizowali uczestnicy półmaratonu - XIII Biegu Piastowskiego Dominik Fijałkowski
W ramach Piastowskiego Festiwalu Biegowego odbyła się koronna konkurencja tej imprezy - półmaraton z Kruszwicy do Inowrocławia - XIII Bieg Piastowski. Najszybciej trasę liczącą 21,0975 km pokonał Adam Nowicki reprezentujący NETBOX Polska. Jego czas to 01:05:09.

Smaki Kujaw i Pomorza - sezon 4 odcinek 13

od 16 lat

Trasa półmrataonu wiodłą spod Mysiej Wieży w Kruszwicy przez Łojewo, Szarlej, Sikorowo na Stadion Miejski im. Inowrocławskich Olimpijczyków w Inowrocławiu.

Jak wspomnieliśmy, pierwszy linię mety przekroczył Adam Nowicki. Drugi był Ukrainiec Mykola Mevsha (01:06:16) z Achillesa Leszno, a trzeci także zawodnik ukraiński Dmytro Didovodiuk (01:08:20) także reprezentujący Achillesa Leszno. Wśród pań triumfowała Lilia Fisikovici (01:15:38). Na drugim miejscu uplasowała się Valentina Veretska (01:15:47), a na trzecim - Natalia Semenovych (01:16;32).

Najszybszym inowrocławianinem na trasie półmaratonu okazał się Błażej Gregor, reprezentujący 1 Brygade Lotnictwa Wojsk Lądowych. Zajął w klasyfikacji open 16 miejsce z czasem (01:24:19), a wśród inowrocławianek najlepiej pobiegła Anna Nowakowska reprezentująca 18 LOG Bydgoszcz. Z czasem 01:27:37 zajęła w klasyfikacji open 25. miejsce i 7. miejsce w kategorii kobiet.

Na trasie walczyli też niepełnosprawni zawodnicy na wózkach. Najlepszym z nich okazał się Mariusz Rygoł (00:38:11) reprezentant IKS Feniks Opole. Drugie miejsce zajął Piotr Małek (00:38,37) z Otwocka, zawodnik Veloaktiv Kraków, a trzeci był Artur Graczyk (00:38:45) z Goliny, zawodnik Veloaktiv Kraków.