Tak było na zawodach pączkożerców w Inowrocławiu. Odbyły się 11 lat temu w "tłusty czwartek" redakcji "Gazety Pomorskiej". Zdjęcia

Red
11 Lat temu "Gazeta Pomorska" zorganizowała zawody w jedzeniu pączków na czas. Walka pączkożerców była zacięta Archiwum Gazety Pomorskiej
11 lat temu, 3 marca 2011 roku w "tłusty czwartek" Gazeta Pomorska zorganizowała zawody w jedzeniu pączków na czas, czyli zmagania pączkożerców.

Boeing C-17 Globemaster amerykańskich Sił Powietrznych wylądował w Bydgoszczy

od 16 lat

A oto relacja z tych zawodów jaka 3 marca 2011 ukazała się na stronie internetowej GP:
"W inowrocławskim oddziale "Gazety Pomorskiej" odbyły się zawody w jedzeniu pączków na czas. Wygrał Adam Jakubiak z Jurancic.

Do walki stanęło, a właściwie zasiadło, sześć osób. Każdy z uczestników musiał zjeść sześć pączków w jak najkrótszym czasie.

Najlepiej spisał się Adam Jakubiak z Jurancic. Swoja porcję spałaszował w ponad cztery i pół minuty (4:31,23).

Na drugim miejscu uplasował się Marcin Steczyk z Pakości (5:15,39). Po zjedzeniu sześć pączków, poza konkursem skonsumował jeszcze sześć kolejnych.

Trzecie miejsce zajął Mariusz Michalski z Inowrocławia. Ostatni kęs połknął 2 setne sekundy po srebrnym medaliście.

Tuż za podium znalazł się Dariusz Byrtek z Niszczewic (6:15,01).
Piąty "na mecie" był Leszek Wychowaniec z Inowrocławia (jadł z bólem zęba), a szósty - Marian Kaczmarek (28:14,09)."