Tak ma wyglądać Centrum Sportów Rodzinnych "Irena" w Inowrocławiu. Jeśli powstanie. Zobaczcie wizualizacje

OPRAC.:
Dariusz Nawrocki
Dariusz Nawrocki
Obiekt, w którym ma znaleźć się Centrum Sportów Rodzinnych "Irena" w Inowrocławiu ma dwa poziomy po 4,5 tys. metrów kwadratowych
Obiekt, w którym ma znaleźć się Centrum Sportów Rodzinnych "Irena" w Inowrocławiu ma dwa poziomy po 4,5 tys. metrów kwadratowych Wizualizacja/ Pracownia Archigeum z Bydgoszczy
Udostępnij:
Kryte całoroczne lodowisko, pełnowymiarowa strzelnica, a być może również ścianka wspinaczkowa wraz ze strefą zabaw dla dzieci. Taki projekt przeobrażenia huty "Irena" w Centrum Sportów Rodzinnych zaprezentowała Pracownia Archigeum z Bydgoszczy.

Zobacz wideo: Tak wygląda nowy park iluminacji w bydgoskim Myślęcinku

Komitet obywatelski budowy krytego, całorocznego lodowiska w Inowrocławiu

Jak już informowaliśmy, w czerwcu 2021 roku z inicjatywy Inowrocławskiego Towarzystwa Hokejowego oraz miłośników jazdy na łyżwach został powołany komitet obywatelski budowy krytego, całorocznego lodowiska.

- Problemem z jakim zmierzyło się Inowrocławskie Towarzystwo Hokejowe, był brak odpowiedniego terenu pod inwestycję. Niedawno sytuacja uległa zmianie. Pojawiła się możliwość zakupu części zlikwidowanej huty szkła "IRENA" sprzedawanej obecnie przez syndyka masy upadłościowej. Po wstępnej analizie i rozmowach z syndykiem wiemy, że ten teren nadaje się idealnie pod wspomnianą inwestycję. Wielkim atutem tego miejsca jest to, że posiada niezbędną infrastrukturę techniczną, co pozwoli znacznie obniżyć koszty i skrócić czas wykonania planowanej inwestycji - tłumaczy Marek Słabiński, przewodniczący Rady Organizacji Pozarządowych Powiatu Inowrocławskiego i sekretarz Inowrocławskiego Towarzystwa Hokejowego.

Obiekt, w którym ma znaleźć się Centrum Sportów Rodzinnych "Irena" w Inowrocławiu ma dwa poziomy po 4,5 tys. metrów kwadratowych.

- Pomieściłby zarówno lodowisko z trybunami, małą gastronomię, jak i strzelnicę sportową. Strzelnica będzie działać między innymi z myślą o służbach mundurowych i ich ćwiczeniach. Inwestycja wykonana będzie etapami. Strzelnica powstanie jako pierwsza, aby zaczęła zarabiać na resztę obiektu. Jest tam również miejsce na spory parking, który sprawdzi się przy organizacji imprez plenerowych - dodaje Marek Słabiński.

- Celem nas, czyli członków Inowrocławskiego Towarzystwa Hokejowego, a dalej Obywatelskiego Komitetu Budowy Centrum Sportów Rodzinnych "Irena" jest nawiązanie do stuletniej historii tego miejsca, dlatego obiekt zachowa dotychczasową nazwę "Irena". Uwiecznieniem tego będzie stworzenie kameralnego muzeum sztuki szklarskiej - podkreśla Marek Słabiński.

Szacuje się, że inwestycja ta może kosztować około 5 mln zł. Skąd pieniądze? Marek Słabiński zdradził nam, iż w tej sprawie prowadzone są rozmowy z Ministerstwem Sportu.

Niegdyś kryształy, wazony, szklanki i kieliszki made in "Irena" można było spotkać niemal w każdym polskim domu. Zobaczcie zdjęcia z archiwum "Gazety Pomorskiej", a na nich hutników przy pracy, w trakcie odpoczynku, a nawet protestu. Znajdziecie tu też dzieła, które wychodziły spod ich rąk.

Tak wyglądała produkcja w inowrocławskiej "Hucie Irena". Zob...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie