Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Tak obchodzono 104. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego w Kruszwicy. Zdjęcia

Dominik Fijałkowski
Dominik Fijałkowski
W Kruszwicy odbyły się w niedzielę, 8 stycznia, obchodzi 104. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Delegacje złożyły kwiaty w w miejscu pamięci ku czci powstańców. W kolegiacie odprawiona została msza św. w intencji Ojczyzny
W Kruszwicy odbyły się w niedzielę, 8 stycznia, obchodzi 104. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Delegacje złożyły kwiaty w w miejscu pamięci ku czci powstańców. W kolegiacie odprawiona została msza św. w intencji Ojczyzny Dominik Fijałkowski
w niedzielę, 8 stycznia, w miejscu pamięci, na cmentarzu przy kolegiacie w Kruszwicy odbyła się uroczystość z okazji 104. rocznicy wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Tuż po niej, we wspomnianej świątyni odprawiona została msza w intencji Ojczyzny i powstańców wielkopolskich.

2023 jest Rokiem Mikołaja Kopernika w woj. kujawsko-pomorskim

od 16 lat

W uroczystości z okazji 104. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego pod kolegiatą w Kruszwicy uczestniczył wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz, burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak oraz przewodniczący kruszwickiej Rady Miejskiej Aleksander Budner. Przybyły delegacje służb mundurowych, miejscowych firm, instytucji i stowarzyszeń oraz placówek oświatowych. Nie zabrakło pocztów sztandarowych.

Odbyła się modlitwa za bohaterskich powstańców. Przybyli wysłuchali też informacji o przebiegu Powstania Wielkopolskiego na Kujawach oraz o powstańcach, którzy spoczęli w zbiorowej mogile pod kruszwicką kolegiatą, obecnie także miejscu o pamięci o zwycięskim zrywie i jego bohaterach. Następnie delegacje złożyły tam kwiaty i zapaliły znicze.

Z okazji 104. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego, w kruszwickiej kolegiacie odprawiona została msza św. za Ojczyznę i za powstańców wielkopolskich.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na inowroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto