Tak wyglądały obchody 100-lecia tenisa w Goplanii Inowrocław. Zdjęcia i wyniki

W ramach obchodów jubileuszu 100-lecia tenisa w Goplanii Inowrocław odbyły się dwa turnieje Krzysztof Draculski
11 września na kortach w Solankach odbyły się obchody 100-lecia tenisa w Goplanii Inowrocław. W dwóch turniejach wzięło udział ponad 60 medalistów mistrzostw Polski, byłych graczy jubilata i sympatyków Goplanii. Ambasadorem jubileuszu był Wojciech Kowalski, najbardziej utytułowany inowrocławski tenisista (wielokrotny mistrz kraju, 109. zawodnik świata).

100-lecie tenisa w Goplanii Inowrocław

W turnieju pokoleń rywalizowali m.in. Julia Oczachowska, Beata Gumuła, Aleksandra Mitrzak, Dawid Wiśniewski, Mikołaj Łuczak, Kamil Kalinski, Michał Szoma czy Kamil Kapiszka.

Zwyciężyli Jan Kurczewski i Michał Szoma. Drugie miejsce zajęli Katarzyna Lehmann-Szoma i Tomasz Holz, a na trzeciej pozycji uplasowali się Karolina Nieznalska i Michał Czynsz.

Natomiast w zawodach jubileuszowych (dla amatorów) triumfowali Filip Kokociński i Marcin Kopeć. Drudzy byli Maciej Drabikowski i Piotr Kasiborski. Trzecią lokatę wywalczyli: Marcin Holz i Janusz Łyżeń oraz Rafał Uławski i Jacek Trela.

Działacze Goplanii złożyli wieńce na grobach dawnych szkoleniowców i działaczy klubu: Henryka Cereckiego i Jerzego Gumuły.

Tak wyglądały obchody 100-lecia tenisa w Goplanii Inowrocław...