Tenis w powiecie inowroclawskim przegrał z... grypą

Renata Napierkowska
W Powiatowej Hali Sportowej "Kujawianka" przy III LO Inowrocław rozegrano Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Inowrocławskiego Młodzieży Szkolnej/2002-2004/ w Tenisie Stołowym Chłopców i Dziewcząt.

W kategorii dziewcząt zwyciężyła ekipa Szkoły Podstawowej w Sławęcinku, która w bezpośrednim i jedynym pojedynku mistrzostw pokonała zespół ze Złotnik Kujawskich 3:1. Natomiast w konkurencji chłopców zwyciężył zespół Szkoły Podstawowej nr 1  z Gniewkowa, który w pokonanym polu zostawił ekipy z Tuczna i Złotnik Kujawskich, zwyciężając je  po 3:0. Na mistrzostwa nie stawiły ekipy z Inowrocławia i Kruszwicy ze względu na chorobę zawodników i zawodniczek.

Mistrzowskie ekipy występowały w składach:

-chłopcy SP 1 Gniewkowo: Kwaśnik Michał i Zakrzewski Bartosz.

-dziewczęta SP Sławęcinek: Bujak Oliwia i Gotowała Weronika.

- Najlepsze zespoły awansowały do zawodów wojewódzkich. Dla wszystkich zespołów starosta inowrocławski ufundował puchary, medale i dyplomy oraz nagrody rzeczowe – mówi Dariusz Lis.

Wydział Edukacji, Kultury, Sportu i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Inowrocławiu dziękuje wszystkim drużynom za udział w rozgrywkach, opiekunom za przygotowanie ekip do zawodów oraz sędziom za przeprowadzenie w.w  rozgrywek.