Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Tomasz Skórka prezentuje swoje prace w Tleniu

Maciej Ciemny
Tomasz Skórka, gdański artysta, wykładowca tamtejsze ASP, otworzył w piątek 1 lipca swoją wystawę w ośrodku wypoczynkowym bartu w Tleniu. Prace można oglądać codziennie w godz. 10-18 do 15 lipca.

Tomasz Skórka, wykładowca gdańskiej ASP, pojawił się w Tleniu w piątek ze swoimi pracami. Można je podziwiać przez dwa tygodnie na terenie ośrodku wypoczynkowego Bartu. Wstęp wolny. 
- Nie lubię galerii. Taka przestrzeń to dla mnie większe wyzwanie, obca dla sztuki, ale niesie posmak ryzyka - mówił Skórka. - Muszę tak pracować, żeby efekty można było długo podziwiać.
Podzielił swoją wystawę na trzy części. Pierwszy zbiór, najstarszy, pochodzi z początku lat 90-tych. Drugi to połączenie stali i betonu. Z kolei trzeci to fantazja w barwionym betonie na temat połączenia zwierząt domowych z przedmiotami codziennego użytku, np. donicami.
- Cieszę się, że mogę poznać świat poza fabryką i produkcją pudełek - śmiał się Bogusław Mierzwiak, współwłaściciel sulnowskiego Bartu.
Miesiąc temu w ośrodku w Tleniu pracowali na warsztatach rzeźbienia w tekturze studenci szkół artystycznych. W trakcie wakacji można spodziewać się kolejnych imprez związanych ze sztuką w ośrodku. 
Sam Tomasz Skórka jest kojarzony w powiecie świeckim. Niedawno wykonał odlew rzeźby św. Rocha, który ma stanąć przy źródle św. Rocha w Topolnie. Święty Roch wraca do swojego źródła
Tomasz Skórka, gdański artysta, wykładowca tamtejsze ASP, otworzył w piątek 1 lipca swoją wystawę w ośrodku wypoczynkowym bartu w Tleniu. Prace można oglądać codziennie w godz. 10-18 do 15 lipca. Tomasz Skórka, wykładowca gdańskiej ASP, pojawił się w Tleniu w piątek ze swoimi pracami. Można je podziwiać przez dwa tygodnie na terenie ośrodku wypoczynkowego Bartu. Wstęp wolny. - Nie lubię galerii. Taka przestrzeń to dla mnie większe wyzwanie, obca dla sztuki, ale niesie posmak ryzyka - mówił Skórka. - Muszę tak pracować, żeby efekty można było długo podziwiać. Podzielił swoją wystawę na trzy części. Pierwszy zbiór, najstarszy, pochodzi z początku lat 90-tych. Drugi to połączenie stali i betonu. Z kolei trzeci to fantazja w barwionym betonie na temat połączenia zwierząt domowych z przedmiotami codziennego użytku, np. donicami. - Cieszę się, że mogę poznać świat poza fabryką i produkcją pudełek - śmiał się Bogusław Mierzwiak, współwłaściciel sulnowskiego Bartu. Miesiąc temu w ośrodku w Tleniu pracowali na warsztatach rzeźbienia w tekturze studenci szkół artystycznych. W trakcie wakacji można spodziewać się kolejnych imprez związanych ze sztuką w ośrodku. Sam Tomasz Skórka jest kojarzony w powiecie świeckim. Niedawno wykonał odlew rzeźby św. Rocha, który ma stanąć przy źródle św. Rocha w Topolnie. Święty Roch wraca do swojego źródła Maciej Ciemny
Tomasz Skórka, gdański artysta, wykładowca tamtejsze ASP, otworzył w piątek 1 lipca swoją wystawę w ośrodku wypoczynkowym bartu w Tleniu. Prace można oglądać codziennie w godz. 10-18 do 15 lipca.
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na swiecie.naszemiasto.pl Nasze Miasto