Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Uprawnieni mieszkańcy Inowrocławia już mogą kupować węgiel po cenach preferencyjnych w ramach drugiej transzy

Dominik Fijałkowski
Dominik Fijałkowski
W Inowrocławiu realizowana jest już druga transza sprzedaży węgla po cenach preferencyjnych
W Inowrocławiu realizowana jest już druga transza sprzedaży węgla po cenach preferencyjnych UW Bydgoszcz
Miasto Inowrocław realizuje już II etap sprzedaży węgla w cenie preferencyjnej, wynoszącej 2000 zł brutto za tonę.

„Kolędowa moc” w Grudziądzu potrwa do Matki Boskiej Gromnicznej

od 16 lat

- Od stycznia 2023 roku każdy uprawniony mieszkaniec Inowrocławia ma możliwość zakupu drugiej transzy węgla w preferencyjnej cenie - przypomina Adriana Szymanowska, rzecznik prasowy prezydenta Inowrocławia.

Pani rzecznik dodaje, że formularze nowych wniosków o zakup węgla dostępne są na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta Inowrocławia, w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej oraz Biurze Obsługi Interesantów i Kontroli Urzędu Miasta Inowrocławia.

Pamiętać trzeba, że zmieniły się przepisy mówiące o limitach zakupu węgla. Niewykorzystany w roku 2022 limit zakupu węgla (1,5 tony) każdy uprawniony mieszkaniec może wykorzystać w roku 2023. Łączny limit węgla przyznany dla uprawnionego mieszkańca w sezonie 2022/2023 nie może przekroczyć 3 ton.

Oznacza to, że na przykład mieszkańcy, którzy złożyli wnioski o zakup węgla w roku 2022 i nabyli cały limit węgla (1,5 tony), mogą złożyć nowy wniosek na 2023 r. maksymalnie na 1,5 tony. Zaś mieszkańcy, którzy złożyli wnioski o zakup węgla w 2022 r. na część przysługującemu im limitu, np. 1 tonę, mogą złożyć nowy wniosek na 2023 r. maksymalnie na 2 tony, a mieszkańcy, którzy nie złożyli wniosku o zakup węgla w 2022 r., mogą złożyć nowy wniosek na 2023 r. maksymalnie na 3 tony.

Ratusz w Inowrocławiu zwraca też uwagę na inne przypadki

- Zdarzało się, że mieszkańcy składali wnioski na zakup 1,5 tony węgla, ale kupili go mniej. Mieszkańcy, którzy złożyli wnioski o zakup węgla w ilości 1,5 tony w roku 2022 i zakupili jedynie część z przyznanego limitu węgla, na przykład 1 tonę mogą złożyć nowy wniosek na 2023 rok maksymalnie na 1,5 tony. Zakup pozostałej 0,5 tony przysługuje im w ramach uprzednio złożonego i pozytywnie rozpatrzonego wniosku. Aby zakupić niewykorzystaną część węgla z roku 2022, należy uiścić w kasie Urzędu Miasta Inowrocławia lub przelewem na rachunek urzędu odpowiednią kwotę, a następnie oczekiwać na kontakt ze sprzedawcą, czyli ze składem węglowym. W trakcie ustalania terminu i warunków dostawy węgla należy zaznaczyć sprzedawcy, że transakcja dotyczy wykorzystania limitu zakupu węgla za rok 2022 - dodaje Adriana Szymanowska.

W zakresie składania i rozpatrywania wniosków o zakup preferencyjny węgla w 2023 r. obowiązuje taka sama procedura, jak przy pierwszej transzy sprzedaży. Pełny opis procedury dostępny jest na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta Inowrocławia.

Sprzedażą węgla w imieniu miasta w 2023 roku zajmuje się nadal firma Kolmet z siedzibą w Kruszy Zamkowej 13, telefon 52 352 75 72.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na inowroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto