Uprawnieni mieszkańcy Inowrocławia już mogą kupować węgiel po cenach preferencyjnych w ramach drugiej transzy

Dominik Fijałkowski
Dominik Fijałkowski
W Inowrocławiu realizowana jest już druga transza sprzedaży węgla po cenach preferencyjnych
W Inowrocławiu realizowana jest już druga transza sprzedaży węgla po cenach preferencyjnych UW Bydgoszcz
Miasto Inowrocław realizuje już II etap sprzedaży węgla w cenie preferencyjnej, wynoszącej 2000 zł brutto za tonę.

„Kolędowa moc” w Grudziądzu potrwa do Matki Boskiej Gromnicznej

- Od stycznia 2023 roku każdy uprawniony mieszkaniec Inowrocławia ma możliwość zakupu drugiej transzy węgla w preferencyjnej cenie - przypomina Adriana Szymanowska, rzecznik prasowy prezydenta Inowrocławia.

Pani rzecznik dodaje, że formularze nowych wniosków o zakup węgla dostępne są na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta Inowrocławia, w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej oraz Biurze Obsługi Interesantów i Kontroli Urzędu Miasta Inowrocławia.

Pamiętać trzeba, że zmieniły się przepisy mówiące o limitach zakupu węgla. Niewykorzystany w roku 2022 limit zakupu węgla (1,5 tony) każdy uprawniony mieszkaniec może wykorzystać w roku 2023. Łączny limit węgla przyznany dla uprawnionego mieszkańca w sezonie 2022/2023 nie może przekroczyć 3 ton.

Oznacza to, że na przykład mieszkańcy, którzy złożyli wnioski o zakup węgla w roku 2022 i nabyli cały limit węgla (1,5 tony), mogą złożyć nowy wniosek na 2023 r. maksymalnie na 1,5 tony. Zaś mieszkańcy, którzy złożyli wnioski o zakup węgla w 2022 r. na część przysługującemu im limitu, np. 1 tonę, mogą złożyć nowy wniosek na 2023 r. maksymalnie na 2 tony, a mieszkańcy, którzy nie złożyli wniosku o zakup węgla w 2022 r., mogą złożyć nowy wniosek na 2023 r. maksymalnie na 3 tony.

Ratusz w Inowrocławiu zwraca też uwagę na inne przypadki

- Zdarzało się, że mieszkańcy składali wnioski na zakup 1,5 tony węgla, ale kupili go mniej. Mieszkańcy, którzy złożyli wnioski o zakup węgla w ilości 1,5 tony w roku 2022 i zakupili jedynie część z przyznanego limitu węgla, na przykład 1 tonę mogą złożyć nowy wniosek na 2023 rok maksymalnie na 1,5 tony. Zakup pozostałej 0,5 tony przysługuje im w ramach uprzednio złożonego i pozytywnie rozpatrzonego wniosku. Aby zakupić niewykorzystaną część węgla z roku 2022, należy uiścić w kasie Urzędu Miasta Inowrocławia lub przelewem na rachunek urzędu odpowiednią kwotę, a następnie oczekiwać na kontakt ze sprzedawcą, czyli ze składem węglowym. W trakcie ustalania terminu i warunków dostawy węgla należy zaznaczyć sprzedawcy, że transakcja dotyczy wykorzystania limitu zakupu węgla za rok 2022 - dodaje Adriana Szymanowska.

W zakresie składania i rozpatrywania wniosków o zakup preferencyjny węgla w 2023 r. obowiązuje taka sama procedura, jak przy pierwszej transzy sprzedaży. Pełny opis procedury dostępny jest na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta Inowrocławia.

Sprzedażą węgla w imieniu miasta w 2023 roku zajmuje się nadal firma Kolmet z siedzibą w Kruszy Zamkowej 13, telefon 52 352 75 72.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na inowroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie