W „Budowlance” walczyli o tytuł ….”Lisa szachownicy” [zdjęcia]

Renata Napierkowska
Podczas turnieju szachowego w ZSP nr 5 wyłoniono drużynę, która weźmie udział w mistrzostwach powiatu inowrocławskiego. Tytuł „lisa szachownicy” zdobył Hubert Dolaciński.

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 rozstrzygnięty został turniej o miano najlepszego szachisty w roku szkolnym 2016/2017.

- Uczestniczyło w nim 18 uczniów, a turniej rozgrywano w systemie „szwajcarskim”. Rozegrano 7 rund na dziesięciu stanowiskach. Zaszczytny tytuł „ Lisa szachownicy ” w kategorii chłopców zdobył Hubert Dolaciński z klasy IIA, który uzyskał 7 punktów. W kategorii dziewcząt brała udział jedyna zawodniczka Aleksandra Latocha, uczennica klasy IA, która zajęła IV miejsce osiągając 4,5 pkt. - informuje dyrektor budowlanki Danuta Paluszak.

Podczas rozgrywek wyłoniona została drużyna, która weźmie udział w I Drużynowych Mistrzostwach Powiatu Inowrocławskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w szachach. Odbędą się one 19 stycznia. Ich organizatorami są Wydział Edukacji, Kultury, Sportu i Zdrowia Starostwa Powiatowego i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5.

Skład drużyny: Hubert Dolaciński, Aleksandra Latocha, Mateusz Czyrzniak, Dawid Bonder. Rezerwa: Oskar Guzik, Jakub Lewandowski, Radosław Nowak, Oskar Krokos.

Najlepszy zespół mistrzostw będzie reprezentował powiat podczas zawodów wojewódzkich.

Strefa Biznesu: Plantatorzy ostrzegają - owoce w tym roku będą droższe