W Budowlance walczyli o tytuł "Złotego Skoczka" [zdjęcia]

Renata Napierkowska
W Budowlance odbyły się zawody o miano najlepszego szachisty w roku szkolnym 2017/2018. Pierwsze miejsce w kategorii chłopców i nagrodę "Złotego Skoczka" wywalczył Hubert Dolaciński. W kategorii dziewcząt zwyciężyła Aleksandra Latocha.

W rozgrywkach uczestniczyło 18 uczniów. Gra toczyła się w systemie „szwajcarskim”. Rozegrano 5 rund  na  9 stanowiskach. Rywalizacja jak co roku była zacięta, towarzyszyły temu wielkie emocje.

Pierwsze miejsce w kategorii chłopców i nagrodę  „Złotego Skoczka” zdobył Hubert Dolaciński z wynikiem  5 punktów. Drugie miejsce uzyskał Dominik Czubachowski - 4 punkty. Natomiast trecie miejsce Antoni Bartczak - 4 punkty.

Pierwsze miejsce w kategorii dziewcząt i nagrodę "Złotego Skoczka" wywalczyła Aleksandra Latocha, która zdobyła 1  punkt.

Organizatorem turnieju było Szkolne Koło Szachowe  przy wsparciu dyrektor Danuty Paluszak. Cały turniej sędziował wielki pasjonat szachów Piotr Czarnolewski.

- Nagrody i dyplomy dla zwycięzców  ufundowała firma Broster z Janikowa. Zostaną one wręczone triumfatorom podczas apelu. Gratulujemy wszystkim uczestnikom zmagań szachowych, a w szczególności zwycięzcom i życzymy kolejnych sukcesów w tej trudnej dyscyplinie - informuje   opiekun koła szachowego Piotr Hopcia.