Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W mogileńskim Magazynie Zbożowym GS odbyła się promocja nowej książki Stanisława Kaszyńskiego pt. "Miniatury wspomnień". Zdjęcia

(RED)
Podczas spotkania promującego książkę "Miniatury wspomnień" Stanisław Kaszyński otrzymał wiele wyrazów uznania, gratulacji i serdecznych życzeń
Podczas spotkania promującego książkę "Miniatury wspomnień" Stanisław Kaszyński otrzymał wiele wyrazów uznania, gratulacji i serdecznych życzeń ZP
Liczne grono gości uczestniczyło w spotkaniu promującym książkę "Miniatury wspomnień" Stanisława Kaszyńskiego, które odbyło się w Mogilnie. To w jego dorobku pozycja wyjątkowa.

Magazyn Zbożowy GS w Mogilnie był miejscem promocji nowej książki Stanisława Kaszyńskiego, zatytułowanej "Miniatury wspomnień". Jej autor - dziennikarz (długoletni współpracownik "Gazety Pomorskiej" i wielu pism lokalnych), kulturoznawca, podróżnik, Honorowy Obywatel Miasta Mogilna - w sposób znaczący powiększył swój literacko-dziennikarski dorobek o pozycję wyjątkową, nie tylko ze względu na swoją objętość. Podczas spotkania promocyjnego najbliżsi Stanisława Kaszyńskiego, jego przyjaciele i znajomi mogli poznać niezwykle ciekawą zawartość tej publikacji.

Książka "Miniatury wspomnień" powstała na podstawie gromadzonych przez ponad trzydzieści lat notatek, listów, dokumentów i fotografii. Swoją obszerną zawartością, wypełniającą blisko 500 stron (!), książka potwierdza serdeczny i bliski związek 88-letniego autora z rodzinnym regionem i licznymi przyjaciółmi. Krótkie teksty, często urozmaicone anegdotami i wspomnieniami ciekawych zdarzeń oraz bardzo wieloma fotografiami i dokumentami, ukazują liczne przyjaźnie autora, które od lat są bogactwem jego życia. Nic zatem dziwnego, że w "Miniaturach wspomnień" ukazuje on ich ponad sześćset. Każda z nich, choć w różnym stopniu, wpłynęła na osobowość autora. - Książka jest swoistym hołdem dla moich przyjaciół, wywodzących się z tego regionu, czyli szeroko pojętego Kujaw i Pomorza, którzy zasługują na pamięć, choć się jej często nie doczekali - podkreśla Stanisław Kaszyński.

Ważną częścią książki są sentymentalne wspomnienia jego bliskich już nieobecnych. Bardzo trafnie odniósł się do książki i jej zawartości wieloletni przyjaciel naszej ziemi prof. Jan Miodek w rekomendacji zamieszczonej na okładce. Wybitny językoznawca napisał w niej: Po przeczytaniu "Miniatur wspomnień" Stanisława Kaszyńskiego chciałoby się zawołać o kolejach losu ich Autora: "Jakie długie i przebogate jest jego życie!". Przebogate obfitością zdarzeń podróży, rozległych działań na niwie dziennikarstwa i kultury, a także spotkań z ciekawymi ludźmi. Tych ostatnich żywych i już zmarłych otacza Stanisław Kaszyński wyjątkowym ciepłem i wdzięcznością za dar spotkania z nimi. Niech takie odczucia towarzyszą również tym wszystkim, którzy się spotkają z tą niezwykłą książką. I niech uwierzą oni, że marzenia mogą się spełnić, gdy się do nich wytrwale zmierza. Tego również "Miniatury wspomnień" uczą.

Podobnie wypowiedział się także prof. Mariusz Guzek i dr Tadeusz Skoczek. Wartość książki znacząco wzbogaciła sztuka poligraficzna inowrocławskiej Drukarni Pozkal Artura Chęsego, zaś nad jej drukiem troskliwie czuwał dyrektorz Michał Palacz. Podobny udział w tym dziele, swoją pełną zaangażowania współpracą organizacyjną i redakcyjną, ma Małgorzata Fimiak, a także graficy komputerowi Włodzimierz Marcinkowski i Eugeniusz Waloch.

Książka "Miniatury wspomnień" ukazała się w nakładzie tysiąca egzemplarzy, ale ze względu na wyjątkowe zainteresowanie czytelników planowany jest jej dodruk.

Podczas spotkania w Magazynie Zbożowym GS niezwykle życzliwie i ciepło wypowiadali się o autorze - eksponując przy tym jego liczne dokonania, zasługi, sukcesy i przymioty - burmistrz Mogilna Leszek Duszyński, prof. Jan Miodek, który był obecny za sprawą połączenia internetowego, prof. Marek Chamot - rektor Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy, ks. infułat Jan Kasprowicz - proboszcz Bazyliki Prymasowej w Gnieżnie, Eugeniusz Kłopotek - b. poseł, wójt gminy Warlubie, Tomasz Kranc - starostwa wągrowiecki, Jacek Kowalski - były prezydent Gniezna, płk dr inż. Ryszard Chodynicki - były prezydent Włocławka i burmistrz Barcina Michał Pęziak. Fragmenty książki czytał Leszek Bukowski z Mogileńskiego Domu Kultury, zaś oprawę artystyczną stanowiły występy Mai Zielińskiej, Andrzeja Korzeniewskiego oraz Waldemara i Macieja Krystkowiaków.

Było gromkie "Sto lat!..." dla autora, gratulacje i moc serdecznych życzeń oraz długie rozmowy podczas podpisywania przezń egzemplarzy "Minaitur wspomnień". Dyskusję o książce kontynuowano długo po zakończeniu oficjalnej części imprezy. To był wyjątkowy wieczór!

Kolejne spotkanie promujące "Miniatur wspomnień" planowane sa w Strzelnie, Trzemesznie, Inowrocławiu, Bydgoszczy, Krakowie, Warszawie, Wągrowcu, Kołodziejewie, Orchowie i Wiśniowej.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na inowroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto