Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W poniedziałek otwarcie obwodnicy Inowrocławia [zdjęcia]

Renata Napierkowska
Zabiegi o wybudowanie trasy, która wyprowadzi ruch tranzytowy z miasta trwały od czasu, gdy prezydentem Inowrocławia był Marcin Wnuk. W poniedziałek o godz. 11 po latach starań, zabiegów i protestów, obwodnica oficjalnie zostanie otwarta i oddana do użytku.

- Powstanie obwodnicy Inowrocławia nie tylko dla wszystkich gmin powiatu inowrocławskiego, ale również ościennych jest dobrą informacją. Bardzo się cieszę, że ta inwestycja została zrealizowana w naszym regionie, który pod względem infrastruktury jest wykluczony. Obwodnica nie rozwiązuje wszystkich problemów, bo są tzw. wąskie gardła na drogach 15 i 25. Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad przygotowała w tym roku programy inwestycyjne na rozbudowę dróg krajowych w kierunku Bydgoszczy i Torunia, co jest pierwszym krokiem ku rozpoczęciu tych inwestycji. Zapewniam, że będę współpracował z posłami naszego regionu i wszystkimi samorządowcami, by ta inwestycja została zrealizowana w jak najszybszym czasie - deklaruje wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Rozbudowa obydwu dróg krajowych umożliwi mieszkańcom powiatu łączność z drogą S 5 i powstającą S 10 oraz autostradą A1.

Mieszkańcy regionu będą musieli poczekać jeszcze na powstanie łącznika, który ma połączyć toruński i bydgoski odcinek obwodnicy. Budowa tego brakującego fragmentu trasy ma się zakończyć w 2019 roku.

Najbardziej skutki inwestycji Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad odczuła gmina Inowrocław, przez której tereny przebiega ponad 90 procent trasy inowrocławskiej obwodnicy. Mieszkańcy miejscowości, na terenie których trwała budowa, musieli przez wiele miesięcy korzystać z objazdów i znosić uciążliwości związane z utrudnieniami w ruchu.

- Budowa obwodnicy wyprowadzi główny ruch poza miasto. Pozytywne skutki tego odczują mieszkańcy Inowrocławia i całego regionu. Chciałbym podziękować za dobrą współpracę na wszystkich etapach i za to, że wszystkie nasze uwagi były analizowane i uwzględniane, dyrektorowi Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad w Bydgoszczy Mirosławowi Jagodzińskiemu. Podziękowania należą się także dla wojewody Mikołaja Bogdanowicza, który zadbał o to, by zapewnić fundusze na budowę brakującego fragmentu trasy - podkreśla Tadeusz Kacprzak, wójt gminy Inowrocław.

W budowę zaangażowane były również inne samorządy: powiat inowrocławski, który udostępnił wszystkie potrzebne podczas budowy trasy dojazdowe i drogi, gminy Kruszwica i Strzelno oraz miasto Inowrocław, przez które przebiega najkrótszy odcinek trasy.

- Ta inwestycja ważna jest dla całego powiatu, dlatego udostępniliśmy nasze drogi i ulice, by budowa przebiegała sprawnie. Cieszę się, że zostały one oddane w takim stanie, w jakim je udostępniliśmy - dodaje starosta Tadeusz Majewski.


emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Policja podsumowała majówkę na polskich drogach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na inowroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto