Wykiwaj raka – akcja profilaktyczna w Galerii Solnej!

Materiał informacyjny GALERIA SOLNA Sp.z o.o.
Udostępnij:

Tysiące Polek każdego roku dowiaduje się, że ma raka piersi. Październik jest miesiącem walki z tym nowotworem. Galeria Solna zaprasza wszystkie Panie do udziału w wydarzeniu „Wykiwaj raka”, w ramach którego prezentujemy wyjątkową wystawę fotograficzną autorstwa Magdaleny Pankowskiej MASME ART, p.t. „Urodziłaś się by być prawdziwa a nie perfekcyjna” oraz szkolimy z samobadania piersi we współpracy z ekspertkami z Uzdrowiska „Solanki”.

W sobotę 16 października, w godz. 12:00-18:00, na placu przy strefie gastronomicznej stanie punkt szkoleniowy prowadzony przez specjalistów z „Solanek”. Dowiecie się tam, jak wykonywać samobadanie piersi. Na klientki będą czekały specjalistyczne fantomy – pierś zdrowa oraz piersi ze zmianami nowotworowymi w różnym stopniu zaawansowania. Każda kobieta po ukończeniu 20 roku życia powinna kontrolować w ten sposób swoje piersi raz w miesiącu. Badania profilaktyczne trwają kilka minut, a pozwalają szybciej wykryć chorobę i – dzięki temu – skuteczniej się z nią rozprawić, zanim zaatakuje sąsiednie tkanki.

Na Panie, które odwiedzą Galerię Solną w dniu wydarzenia i wezmą udział w szkoleniu z samobadania piersi czekają lniane torby na zakupy oraz upominki z „Solanek”. Na placu pojawi się także tablica z hasłem „Badam się, bo…”. Zachęcimy uczestniczki, aby dokończyły to zdanie.

Częścią akcji będzie także wystawa fotografii Magdaleny Pankowskiej MASME ART, pt. „Urodziłaś się by być prawdziwa a nie perfekcyjna”, którą będzie można oglądać do końca października. To wyjątkowy projekt ukazujący portrety kobiet, na ciałach których pozostał ślad po chorobie czy wypadku i które mimo choroby, niepełnosprawności czy blizn na ciele, ukazują swoją wewnętrzną siłę i wyjątkowy wymiar piękna.

Jak sama autorka mówi „Projekt powstał, aby pokazać każdej kobiecie, że nawet bolesne doświadczenia, można przekształcić w piękne i pozytywne momenty. (…) Piękno to nie tylko ładna twarz czy ciało – prawdziwe piękno jest wewnątrz nas. Często o tym zapominamy, szczególnie my, kobiety.”

Eksponowane fotografie w Galerii Solnej to część całego projektu artystki. Ekspozycja potrwa od 16 października do końca miesiąca.

Bądźcie z nami w Galerii Solnej 16 października. Zaproście bliskie Wam kobiety. Zdrowe piersi w Twoich rękach!

Dodaj ogłoszenie