XVIII Zimowy Bieg Trzech Jezior w gminie Trzemeszno [FOTO]

mn
XVIII Zimowy Bieg Trzech Jezior w gminie Trzemeszno OSiR Witkowo
XVIII Zimowy Bieg Trzech Jezior w gminie Trzemeszno. Piękna pogoda towarzyszyła biegaczom podczas XVIII Zimowego Biegu Trzech Jezior. Bieg główny (15 km) ukończyło 475 zawodników, bieg na dystansie 5 km - 169 osób.

Najlepszym zawodnikiem biegu głównego był Damian Kabat z Bydgoszczy z czasem 46 minut 48 sekund, wśród kobiet najszybciej pobiegła Monika Brzozowska z Krzepic (55:40).

W biegu na 5 km najszybszy był Dariusz Morzyński z Powidza (17:28), wśród kobiet Anna Nowakowska z Inowrocławia (18:55).

Organizatorzy przygotowali 126 nagród w kat. open, wiekowych, gminy Trzemeszno, pracowników Lasów Państwowych oraz honorowych dawców krwi a także w kategorii drużynowej, gdzie nagrodzone zostały 3 najszybsze kluby (czasy 4 pierwszych zawodników z danego klubu).

W kategorii zawodnicy gminy Trzemeszno łącznie pobiegło 43 osoby. W biegu głównym najszybszym zawodnikiem został Paweł Świątkowski (6 miejsce OPEN) natomiast z kobiet Dorota Bartz-Joszcz. W biegu na 5 km pierwsze miejsce zajął Jakub Socha, wśród kobiet Kamila Kolberg.

Zimowy Bieg Trzech Jezior jest pierwszym biegiem IV Grand Prix Biegów OSiR w Trzemesznie. Kolejne biegi należące do GP to półmaraton z Mogilna do Trzemeszna im. Jana Kilińskiego (3 maja) oraz V Letni Bieg Trzech Jezior (15 km) zaplanowany na 30 sierpnia.

Materiał oryginalny: XVIII Zimowy Bieg Trzech Jezior w gminie Trzemeszno [FOTO] - Gniezno Nasze Miasto