MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Zakład Aktywności Zawodowej w Przyjezierzu poleca bardzo szeroką gamę usług i znakomicie pomaga odnaleźć się niepełnosprawnym na rynku pracy

(ASK)
Siedziba Zakładu Aktywności Zawodowej w Przyjezierzu (pow. mogileński)
Siedziba Zakładu Aktywności Zawodowej w Przyjezierzu (pow. mogileński) ZAZ w Przyjezierzu
Zakład Aktywności Zawodowej w Przyjezierzu (pow. mogileński) bardzo skutecznie pomaga osobom niepełnosprawnym w odnalezieniu się na rynku pracy, oferując przy tym szeroką i atrakcyjną gamę usług. Pisze o tym w swoim tekście Stanisław Kaszyński, który miał okazję przyjrzeć się z bliska działalności tej niezwykłej placówki.

Smaki Kujaw i Pomorza - Sezon 4 odcinek 35

od 16 lat

W ostatnich latach o Zakładzie Aktywności Zawodowej w popularnej miejscowości wypoczynkowej Przyjezierze ([email protected]) słyszałem wielokrotnie, ale nie miałem pojęcia o jego konkretnych zadaniach, bazie i kadrze. Dopiero w czerwcu br. z inicjatywy burmistrza Strzelna Dariusza Chudzińskiego miałem okazję wraz z profesorem i poetą ks. Remigiuszem Kurowskim znaleźć się w jego zadbanych wnętrzach. Ponownie trafiłem tu w połowie września. Tym razem pobyt umożliwił mi pełniejsze spojrzenie na ten specyficzny zakład.

ZAZ w Przyjezierzu. Niezwykły ośrodek rehabilitacyjno-szkoleniowo- wypoczynkowy

- Podstawowym celem zakładu jest pomaganie osobom niepełnosprawnym w skutecznym odnalezieniu się na rynku pracy - mówi jego szefowa Joanna Rusztyk. Z wszechstronną pomocą Urzędu Gminy w Strzelnie udało się stworzyć w Przyjezierzu niezwykły ośrodek rehabilitacyjno-szkoleniowo- wypoczynkowy. Ogromnym wysiłkiem i wysokimi nakładami finansowymi hotel ZAZ wyposażono w windy, podjazdy, platformy i specjalnie przystosowane łazienki. Niełatwym zadaniem było też zatrudnienie profesjonalnie przygotowanych rehabilitantów i masażystów. Wysokiej jakości sprzęt w Gabinecie Fizjoterapii umożliwia m.in. elektroterapię, fizykoterapię, masaże lecznicze i relaksacyjne. Osoby cierpiące na choroby zwyrodnieniowe stawów kończyn, bóle kręgosłupa, dyskopatię, bóle stawów, zanik mięśni, stany pourazowe i pooperacyjne mięśni, reumatyzm tkanek miękkich, nerwobóle i wiele innych dolegliwości znajdą w tym zakładzie troskliwą pomoc. Również ważne miejsce w Gabinecie Fizjoterapii zyskała światłoterapia i laseroterapia.

Bogactwo oferty ZAZ w Przyjezierzu

Opuszczając Zakład Aktywności Zawodowej nie miałem wątpliwości, iż również w innych dziedzinach jego oferty charakteryzuje imponujące bogactwo, czego wcześniej nie byłem w stanie sobie wyobrazić. Ten zestaw obejmuje m.in. usługi hotelowe i gastronomiczne, catering, organizację i obsługę imprez okolicznościowych w lokalu i plenerze, konferencji, usługi pralnicze, wypożyczanie sprzętu wodnego i rowerów. Najnowsza oferta zakładu to zamgławianie, będące specjalnym rodzajem dezynfekcji zamkniętych pomieszczeń. Metodą zamgławiania dezynfekuje się sprzęty, powierzchnie, ściany, podłogi i powietrze. To jest szczególnie ważna usługa dobie wysokiego zagrożenia epidemiologicznego. Zakład dysponuje monitorowanym parkingiem dla stu pojazdów, z którego goście hotelowi mogą korzystać bezpłatnie, inni płacą 30 zł za dobę. Natomiast nowożeńcom spragnionym szczególnie ekstrawaganckich emocji ZAZ oferuje kompleksową obsługę ślubu w plenerze, np. na plażowym pomoście.

Restauracja ZAZ w Przyjezierzu. Wszystko dla swoich gości

"Bardzo ważną rolę kompleksie ZAZ spełnia jego restauracja (tel. 723-033-381). Każde z dań przygotowywanych w naszej restauracji to mistrzowska kompozycja smaków i aromatów" - informuje tekst promocyjny. Dla pełnego zadowolenia gości szef kuchni dba o najwyższą jakość i świeżość składników. Osobiście sprawdziłem tę obietnicę bez zastrzeżeń.
Bardzo troskliwie i dobrze wyposażony hotel może przyjąć 56 gości w pokojach o wysokim standardzie. Po kompleksowej modernizacji pokoje mają łazienki, ogrzewanie, klimatyzację, lodówkę, telewizor i bezprzewodowy internet. Na specjalne potrzeby ZAZ przygotował profesjonalnie wyposażoną salę konferencyjną i zapewnia jej należytą obsługę. Bardzo możliwe, że ZAZ podejmuje się usług dotąd nie oferowanych. Tymczasem ze szczególną troską wspierani są zatrudnieni tu na 0,6 lub 0,8 etatu niepełnosprawni w aktywizacji zawodowej, a powstające tu wytwory, poza korzyściami materialnymi, doskonale utwierdzają ich w poczuciu własnej wartości.

ZAZ w Przyjezierzu laureatem konkursu "Lodołamacze"

Dotychczasowa praktyka w pełni potwierdziła potrzebę organizacji i szerokiej działalności takiego zakładu. Ten w Przyjezierzu jest godnym uznania przykładem. Od początku swej pracy burmistrz Strzelna Dariusz Chudziński z troską obserwuje pracę i inicjatywy Zakładu Aktywności Zawodowej w Przyjezierzu i wspiera go w staraniach o dodatkowe wyposażenie, a także modernizację. Gwarantuje też, że podobnie będzie w przyszłości. - ZAZ to szczególnie ważny i społecznie potrzebny zakład w powiecie mogileńskim - mówi Dariusz Chudziński. - Cieszy nas, że jego dorobek i ciekawe zamierzenia z uwagą dostrzegane są przez podobne zakłady nie tylko w województwie kujawsko-pomorskim. Nasz zakład słusznie więc znalazł się w gronie krajowych laureatów konkursu "Lodołamacze", zorganizowanym przez Polską Organizację Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na inowroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto