Zawodnicy dwóch janikowskich klubów zdobyli medale

(dm)
Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 w Bydgoszczy gościł uczestników czwartych otwartych mistrzostw województwa kujawsko-pomorskiego w warcabach stupolowych.

Rozegrano trzy turnieje na dystansie siedmiu rund z tempem gry 20 minut dla gracza.

Zawodnicy klubu LZS Senet Janikowo wywalczyli dwa złote medale w klasyfikacji drużynowej. Jan Chrząszcz, Patrycja Chrząszcz, Sebastian Chrząszcz i Jerzy Chrząszcz triumfowali w gronie seniorów. Natomiast utalentowani Paweł Kozaczyński, Igor Skonieczny, Jakub Kozaczyński i Kacper Kubiak byli najlepsi wśród juniorów do lat 13.

Indywidualnie w gronie seniorek zwyciężyła faworytka - była reprezentantka Polski Patrycja Chrząszcz. Drugi w rywalizacji mężczyzn był Jan Chrząszcz. Tuż za podium uplasował się Sebastian Chrząszcz. Ósmy był Jerzy Chrząszcz, a dziewiąty Rafał Chrząszcz.

W grupie juniorów do lat 13 triumfował Paweł Kozaczyński. Wicemistrzem został Igor Skonieczny. Piąty był Jakub Kozaczyński, szósty Kacper Kubiak, a ósmy Krzysztof Gnutek. Weronika Gnutek została piątą zawodniczką w zmaganiach juniorek do lat 11.

Wśród juniorów do lat 16 srebro uzyskał Mateusz Kozaczyński. Po brąz sięgnął Kamil Kubiak. Lepszy od nich był tylko Mateusz Weryho (MDK nr 1 Bydgoszcz).

- Osiągnęliśmy więcej niż zakładaliśmy. Mistrzostwa te pokazały jak duże postępy w grze zrobili nasi najmłodsi zawodnicy - mówi Rafał Chrząszcz, kierownik sekcji warcabowej LZS Senet Janikowo.
W mistrzostwach województwa w Bydgoszczy z powodzeniem startowali również zawodnicy drugiego z janikowskich klubów - LUKS Zefir.

- Każdy z naszej zdolnej czwórki warcabistów zdobył medal. Z ich występu jesteśmy bardzo zadowoleni - podkreśla Dariusz Trafny, działacz LUKS Zefir. - Najlepiej wypadli Krzysztof Kortas i Dominika Podhorodecka.
W kategorii seniorów bezapelacyjnie zmagania wygrał właśnie Krzysztof Kortas, który oddał przeciwnikom tylko dwa punkty. Złoty krążek wywalczył także junior do lat 17 Bartosz Malak. Kortas i Malak zdobyli również srebrny medal w klasyfikacji drużynowej.

W zmaganiach dziewcząt do 13 lat mistrzynią naszego województwa została Dominika Podhorodecka, a druga była Amelia Gralak. Pomimo tylko dwuosobowego składu (dla drużyny punktowały 3 osoby) dziewczynki wywalczyły srebro w punktacji drużynowej juniorek. Skuteczniejszy był tylko Zuch Rychlik. Brąz dla MDK nr 1 Bydgoszcz.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?