Zawodnicy Inowrocławskiego Klubu Karate Kyokushin świetnie wypadli w turniejach w Białymstoku i Szwajcarii

(RED)
Inowrocławscy karatecy na  I Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin IKO Nakamura w Białymstoku. Od lewej: Marcel Derdzikowski, Oliwia Trybuś i Dawid Kukuczka
Inowrocławscy karatecy na I Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin IKO Nakamura w Białymstoku. Od lewej: Marcel Derdzikowski, Oliwia Trybuś i Dawid Kukuczka Nadesłane
Znakomicie wypadli zawodnicy Inowrocławskiego Klubu Karate Kyokushin podczas Mistrzostw Europy w Białymstoku i Międzynarodowych Mistrzostw Szwajcarii. Przywieźli stamtąd złote i srebrne medale.

Seminarium karate

od 16 lat

W Białymstoku odbyły się I Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin IKO Nakamura. Uczestniczyło w nich blisko 400 zawodników z 14 krajów i 65 klubów karate. Świetnie wypadli zawodnicy Inowrocławskiego Klubu Karate Kyokushin, zdobywając dwa złote i jeden srebrny medal.

W konkurencji kata pierwsze miejsce wywalczyła Oliwia Trybuś. W konkurencji kumite najlepszy okazał się Dawid Kukuczka, zaś na drugim miejscu uplasował się Marcel Derdzikowski. Dzięki ich sukcesom IKK Kyokushin zajął 17 miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Inowrocławscy karatecy dzięki finansowemu wsparciu Fundacji ARP oraz stypendiom sportowym prezydenta miasta mieli możliwość uczestnictwa w Miedzynarodowych Mistrzostwach Szwajcarii Kyokushin-Kan Trimmiser Cup. W turnieju brało udział 461 zawodnikow z 13 krajów (Szwajcaria, Niemcy, Ukraina, Austra, Szwecja, Polska, Japonia, Rosja, Portugalia, Hiszpania, Afganistan, Rumunia i Czechy). Polskę reprezentował klub z Inowrocławia, który w klasyfikacji drużynowej zajął 6 miejsce.

Nasi zawodnicy pokazali się z bardzo dobrej strony i przywieźli dwa złote i dwa srebrne medale. W konkurencji kumite pierwsze miejsce zajęli Igor Strach i Emanuel Matkowski, a drugie - Marcelina Łysiak, która w konkurencji kata wywalczyła również srebrny medal.

Zawodnicy i działacze klubu dziękują wszystkim, którzy pomogli w sfinansowaniu wyjazdów na zawody.