Domino pokonało pilski Basket i jest w środku tabeli

DS
W akcji Sebastian Walczak, z nr 22 Piotr Pomieciński.
W akcji Sebastian Walczak, z nr 22 Piotr Pomieciński. Dominik Fijałkowski
Drugie zwycięstwo z rzędu w drugiej lidze mężczyzn odniosło Domino Inowrocław. Outsider z Piły ambitnie walczył przez trzy kwarty.

DOMINO - BASKET piła 86:71
Kwarty: 16:19, 23:19, 21:19, 26:14
DOMINO: Libner 17, 8 zb., Milak 17 (5), Lewan-dowicz 9 (1), Warchowski 6, 10 as., 7 zb., Pomie-ciński 3 oraz Marciniak 15 (5), Majer 13, 8 zb., #Walczak 4, 7 as., Głowicki 2.#BASKET: Zając 19 (2), 7 zb., Michalski 16 (1), 16 zb., Pochylski 15 (1), 7 zb., Bielecki 7 (2), Ludynia 5 oraz B. Lipiński 9 (2), Pasieka 0, Rajewicz 0, Uliczka 0, Żebrowski 0.
Siergiej Żełudok miał już do dyspozycji prawie wszystkich graczy.

Kujawianie długo nie mogli wypracować bezpiecznej przewagi. Po 1. połowie prowadzili tylko 39:38, gdyż skuteczni w zespole gości byli Marcin Zając (8/17 z gry) i Kamil Michalski (5/6 za 1, 5/17 z gry).
W 3. kwarcie wygrywali już 58:47, ale ponownie Zając i #Michalski odrobili większość strat (60:57).
Kluczowy dla losów meczu był środkowy fragment 4. kwarty. Od stanu 65:64 ino-wrocławianie zdobyli 10 punktów z kolei (75:64). Najpierw dwa razy z dystansu trafił Mateusz Marciniak (5/11 za 3), a następnie dwukrotnie spod kosza nie pomylił się Rafał Libner (7/9 za 2). W końcowych 180 sekundach załamali pilanie nie byli w stanie znaleźć recepty na #obronę Domino.

Inowrocławianie trafili aż 11 „trójek“ (po 5 Marciniak i Przemysław Milak). Przegrali walkę na tablicach 40:48 (aż 16 zbiórek Michalskiego), ale mieli mniej strat od rywali 15:18.
Pozostałe mecze: Obra - SMS 87:80, Itago #- Asseco II 76:88, TKM - Kotwica 54:75, Decka #- Politechnika 88:83, Trefl II - AZS UMK 60:72.
1. AZS UMK Toruń 9 16 649:597
2. Kotwica 50 Kołobrzeg 8 15 689:510
3. Decka Pelplin 8 14 608:566
4. Obra Kościan 9 14 613:601
5. Politechnika Gdańska 8 13 612:554
6. Asseco II Gdynia 7 12 523:454
7. DOMINO INOWROCŁAW 8 11 561:611
8. SMS Władysławowo 7 10 530:557