Biegacze z regionu startowali w poznańskim maratonie

Maciej Drabikowski
Duża grupa sportowców z Kujaw i Pałuk walczyła w niezwykle popularnym biegu - 17. PKO Poznań Maraton. Najlepiej wypadli Krystian Giera z Inowrocławia i Zbigniew Kledzik z Chomiąży Szlacheckiej.

Drugie miejsce w gronie wózkowiczów zajął Krystian Giera (GTM VeloAktiv Inowrocław). Maraton pokonał w czasie 69 minut i 53 sekund.

Przegrał jedynie z utytułowanym Rafałem Wilkiem (Stal Rzeszów). Stracił do trzykrotnego paraolimpijskiego mistrza nieco ponad 3,5 minuty.

To kolejny znakomity występ niezwykle ambitnego Giery, który w znakomitym stylu wrócił do uprawiania sportu po chorobie. Stracił szansę na upragniony występ w Rio de Janeiro, ale jest na dobrej drodze, aby liczyć się w przyszłym sezonie w międzynarodowej stawce.

Kledzik najwyżej

W biegu najwyżej z reprezentantów naszego regionu uplasował się Zbigniew Kledzik z Chomiąży Szlacheckiej.
Reprezentant Walecznych Serc był 23 - 2:43:27 godz. Ten rezultat pozwolił mu wywalczyć piątą lokatę w kategorii do lat 30.

W czołowej 100 znalazł się jeszcze Robert Gaczkowski (Pałuki Running Team Żnin). Przybiegł na metę jako 73 - 2:53:16. Zajął jedenaste miejsce w grupie do 45 lat.

Nawrocka z życiówką

W gronie kobiet 23. na mecie pojawiła się Sylwia Nawrocka (Team Nawroccy Inowrocław). Uzyskała najlepszy czas w karierze w maratonie - 3:23:25. Ten wynik dał jej dziewiątą lokatę w kategorii pań do lat 30.

W najlepszej 100 uplasowała się też Kamila Maciejewska (Ślimaki Barcin). Była 58 - 3:31:30. W grupie do lat 40 zajęła 23. miejsce. Natomiast Iwona Mopert (Janowiec Wielkopolski) została sklasyfikowana na 41. pozycji w kategorii do lat 50 - 4:38:49 godz.

Setny maraton Stachowiaka

Wyjątkowe chwile w Poznaniu przeżywał Leszek Stachowiak (Janowiec Wielkopolski). Przebiegł maraton po raz setny w karierze. Ukończył go w czasie 3:38:10 (jego rekord wynosi 3:21:42).

Znalazł się w prestiżowym gronie ponad 100 osób w Polsce, które osiągnęły taki wynik. W stolicy Wielkopolski bieg pokonał z numerem 100.

W ciągu 19 lat startował w 33 krajach na sześciu kontynentach. Rywalizował w maratonach w Nowym Jorku, Chicago, Tokio, Sydney, Rio de Janeiro czy Koszycach.