MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Ciech Soda Polska zmienia nazwę. Duże zmiany w firmie

(em)
Ciech Soda Polska jest jedną z największych firm w województwie kujawsko-pomorskim
Ciech Soda Polska jest jedną z największych firm w województwie kujawsko-pomorskim Ciech Soda
Qemetica Soda Polska - tak od czerwca będzie nazywać się Ciech Soda Polska, kujawska spółka chemiczna Grupy Ciech. Grupa zmieni nazwę na Qemetica.

Chemiczny koncern informuje w komunikacie, że to nowy krok w historii firmy. Przypomina, że 10 lat temu strategicznym jej inwestorem został holding Kulczyk Investments, który później przejął pełną kontrolę nad grupą. W marcu firma przestała być notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Zmiana nazwy to kontynuacja transformacji prowadzonej w ostatnich latach. W tym czasie struktura grupy została uporządkowana, a procesy produkcyjne i biznesowe usprawnione. Zrealizowano również największy w historii plan inwestycji, wdrożono także ambitne zamierzenia związane ze zrównoważonym rozwojem.

- Zamykamy rozdział Centrali Importu Eksportu Chemikaliów, a otwieramy nowy rozdział pod nazwą Qemetica - chemicznej grupy napędzającej wiele branż gospodarki na wszystkich kontynentach - mówi Kamil Majczak, prezes zarządu Ciech S.A. - Dlatego ze zmianą nazwy łączy się także przyjęcie kluczowych zamierzeń strategii biznesowej na kolejnych 6 lat. Mamy ambitny plan przedefiniowania przemysłu chemicznego w odpowiedzi na wyzwania, które stawia przed nami codzienność. To przede wszystkim ochrona klimatu i zasobów naturalnych przy jednoczesnym wzroście konkurencyjności i pierwiastka innowacji w produktach oraz usługach. Celem na 2026 rok jest 10 patentów wspierających naszą konkurencyjność. Nadal będziemy eksplorować europejski rynek start-upów w poszukiwaniu rozwiązań z obszaru clean technology czy nowych biznesów, już dla Qemetiki - dodaje szef firmy.

Grupa Ciech, a od czerwca Qemetica, chce zmniejszyć emisję dwutlenku węgla o 45 proc. do 2029 roku. Aktualne pozostają plany osiągnięcia neutralności klimatycznej w 2040 roku. Jednym z priorytetów Qemetiki będzie zrównoważone środowiskowo portfolio produktów, w tym niskoemisyjna soda, a dla biznesu solnego celem jest z kolei osiągnięcie wiodącej pozycji na rynku Europy Środkowo-Wschodniej.

Ciech Soda Polska, a od czerwca Qemetica Soda Polska, jest jednym z największych przedsiębiorstw w woj. kujawsko-pomorskim. Produkowana przez spółkę soda kalcynowana stanowi kluczowy surowiec dla przemysłu szklarskiego. Należący do niej zakład w Janikowie jest największym polskim producentem soli warzonej. Spółka zatrudnia ponad 1,5 tysiąca osób w powiecie inowrocławskim.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Praca sezonowa. Jaką umowę podpisać?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na inowroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto