Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Decyzja zapadła. Będzie budowana ścieżka rowerowa, która połączy Kobylniki z Tupadłami

Red
Dariusz Witczak (po lewej), burmistrz Kruszwicy oraz Mirosław Graczyk, dyrektor Departamentu Infrastruktury UM w Toruniu, prezentują podpisane umowy dotyczące budowy ścieżki rowerowej pomiędzy Kobylnikami a Tupadłami.
Dariusz Witczak (po lewej), burmistrz Kruszwicy oraz Mirosław Graczyk, dyrektor Departamentu Infrastruktury UM w Toruniu, prezentują podpisane umowy dotyczące budowy ścieżki rowerowej pomiędzy Kobylnikami a Tupadłami. Nadesłane
1 grudnia w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbyło się robocze spotkanie dotyczące budowy ścieżki rowerowej w ciągu drogi wojewódzkiej nr 412, na odcinku Kobylniki-Tupadły.

- Od wielu lat zabiegamy o zbudowanie ścieżki rowerowej, łączącej Kruszwicę i Inowrocławiem. Pierwotna koncepcja zakładała przebudowę ścieżki rowerowej w ciągu drogi powiatowej z Kruszwicy przez Łojewo do Inowrocławia. Niestety, z różnych względów nie udało się zrealizować tego planu, dlatego podjęliśmy rozmowy z marszałkiem Piotrem Całbeckim, by podobną inwestycję zrealizować w ciągu drogi wojewódzkiej nr 412. Cieszę się, że udało nam się wpisać ten odcinek do koncepcji rozwoju sieci dróg rowerowych na terenie naszego województwa – informuje burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak.

Jak się dowiadujemy, inwestycja będzie realizowana przy współpracy gminy Kruszwica z samorządem województwa kujawsko-pomorskiego. Pierwszym jej etapem będzie opracowanie do końca przyszłego roku dokumentacji projektowej, co zgodnie z porozumieniem, w całości zostanie pokryte z budżetu gminy Kruszwica. Na mocy uchwały Rady Miejskiej w Kruszwicy zabezpieczono już w budżecie na ten cel środki finansowe w kwocie 250 000 zł. Trwa przygotowanie procedury wyboru projektanta inwestycji.

Gmina Kruszwica podpisała już porozumienie z samorządem województwa o wspólnej budowie ścieżki rowerowej. Inwestycja została także ujęta w planach do dofinansowania ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2021-2027.

Ścieżka rowerowa będzie liczyła ok. 5 km. Jej budowa ma na celu poprawę bezpieczeństwa, rozwiązanie problemów komunikacyjnych oraz lepszą dostępność do miejscowości obu gmin. Oprócz tej inwestycji na wspomnianym odcinku drogi 412 pobudowane zostaną zatoki autobusowe oraz wyznaczone i doświetlone przejścia dla pieszych.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na inowroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto